Uudised

Esimene maailmakarika etapp Poznanis

Esimesel maailmakarika etapil olid võistlustules kaks Eesti aerutajata, Joosep Karlson kanuul ja Kaspar Sula süstal.

Joosep võistles kõigil distantsidel ühekanuul 200m, 500m, 1000m ja 5000m. Tema parimaks tulemuseks jäi 5000m 8. koht.

200m sprindis lõpetas Joosep poolfinaali 8 ajaga. 500m distantsil oli ta B-finaali neljas ehk kokkuvõttes 13. koht. 1000m lõpetas Joosep kolmanda poolfinaali 8 ajaga, mis kahjuks edasipääsu ei taganud. 5000m distantsil tegi Joosep väga südi sõidu ning lõpetas 14 startinud sportlase seas 8nda kohaga, edestades konkurenti Lätist, Aivis Tintsi. Sõidu võitis Kuuba sportlane Serguey Torres Madrigal.

Kaspari laeks seekord 200m eelsõit. Tema enda sõnul langesid paljud halvad asjad kokku nagu näiteks mitmed ilmastikutingimused ja 200m sprindidistants ei andesta kellelegi. Maailmakarika etapi võitjaks tuli seekord Liam Heath, kes on ka 2016 aasta Rio Olümpiavõitja samal distantsil. Teine oli Maxime Beumont Prantsusmaalt ja kolmas Leedu esindaja Arturas Seja.

Juba järgmisel nädalavahetusel on Joosep ja Kaspar stardis teisel maailmakarika etapil Saksamaal, Duisburgis. Neile lisandub ka Deniss Tihhomirov, kes tuleb otse TIPi laagrist Budapestist.