Uudised

Joosep Karlson on Balti parim aerutaja!

Traditsiooniliselt juba 68 aastat toimunud 1. mai Jelgava regatist, mille raames jagatakse välja esimesed Balti MV medalid, võttis osa Eesti aerutamise A-koondis kui ka järeltulev põlvkond, kellelt loodame lähimate aastate jooksul jõulist sekkumist maailmatippude poole. Eestlaste parimaks tõusis Joosep Karlson, kes võitis oma esimese täiskasvanute Balti meistritiitli väga pingelises ja huvitavad võidusõidus.

Suurima kaaluga võidetud medal Eestile tuli raskelt ja väga pingelise sõiduga. 6 km distantsil (3 x 2 km ringil) oli meie esikanuutaja alles 4. positsioonil ja kaotus esimesele juba 15 sekundit, mis ei olnud meie sportlasele just paljulubav algus. 3. kilomeetril möödus Karlson kahest võistlejast otse liidri selja taha ja juba viimasele ringile minnes suutis kiire vahespurdiga seljatada ka viimase lätlasest kaasvõistleja. Kindlasti vajab märkimist, et Joosep oli parem Rio olümpiamängudel võistelnud lätlasest Dagnis Iljinsist.

Meeste süstadel esindas Eestit väärikalt Maksim Mavrovski, kes saavutas hõbedase autasu. Balti meistritiitel jäi Lätti. Parima eestlasest naisterahvana jõudis finišisse Anette Baum. U-18 koondist esindas väga tublisti kanuutaja Deniss Tihhomoirov, kes sai kaela hõbedase medali jäädes alla ainult Euroopa 4. juuniorile. Muljetavaldava etteaste tegi alles nooruke pärnakas Ilja Kuznetsov, kes kuni 14- aastaste kanuul võttis väga veenva võidu!

Kohutmiseni juba 6. mail Tartus Emajõel tartu Kevadregatil, mis on ühtlasi Eesti karikavõistluste I etapp.