Uudised

Maailmameistrivõistlused Portugalis – tulemused

Rajaaerutamise maratoni maailmameistrivõistlused

Möödunud kahel nädalavahetusel toimusid Portugalis rajaaerutamise maailmameistrivõistlused kahel alal – maratonis ja sprindis.
Portugalis, Prado Vila Verdes toimunud maratoni maailmameistrivõistlustel saavutas meeste ühesekanuu U23 vanuseklassis startinud Eesti kanuuaerutaja Joosep Karlson 7. koha. Naiste ühesel süstal startis ka Eestit esindav Nina Riosa, kes lõpetas rohkem kui kaks tundi kestnud sõidu 15. kohaga.
Rajaaerutamise sprindi maailmameistrivõistlused
Portugalis Montemor O Velho linnas toimunud sprindi maailmameistrivõistlustel oli Eesti esindatud 3 võistlejaga: 1000 meetri distantsil kanuumees Joosep Karlson ja kanuusprinter Deniss Tihhomirov ning süstasprinter Kaspar Sula 200 meetri distantsidel.
Eestlaste parimaks jäi seekord märkimisväärne 14. koht, mille saavutas Kaspar Sula 200 meetri sprindidistantsil. MM finaalist jäid Kasparil puudu vaid 0,85 sajandikku.
„Olin kindel, et olin selleks võimeline! Halvast stardist võtsin ilmselt maksimumi. Järgmine aasta samal võistlusel võideldakse olümpiakohtade eest ja tean, et kui on võimalik teha samasugune või isegi veel parem ettevalmistus, siis saame ülejärgmisel aastal kasutada koodsõna Tokio!” olid sõidujärgsed kommentaarid Kaspar Sula´lt.
Maailmameistriks 200 meetri distantsil krooniti hispaanlane Carlos Garrote, teine oli leedukas Arturas Seja ning kolmandaks tuli Venemaa esindaja Evgenii Lukantsov.
Kanuude 200 meetri sprindis pidi Deniss Tihhomirov leppima eelsõidu viimase kohaga, olles samas võistluste kõige noorem võistleja.
Joosep Karlson startis seekord 500, 1000 ja 5000 meetri distantsidel. Lühematel distantsidel Karlson seekord oma sõitu ei suutnud leida ja seetõttu ka sõidud ebaõnnestusid. Pikamaa sõidus (5000 m) saavutas Karlson 11. koha, sõidu võitis ja maailmameistriks krooniti sakslane Sebastian Brendel.
Aerutajate sprindi maailmameistrivõistluste medaliarvestuses sai ülekaaluka võidu Saksamaa – 13 medalit, teine oli Ungari ja kolmandaks jäi Venemaa, vastavalt 9 ja 11 medalit.
Eesti Aerutamisföderatsiooni president, Martin Ilumets sõnas, et arvestades sprindi maailmameistrivõistluste tulemusi on järgmiseks aastaks meil hea põhi all ning oleme õigel teel, mistõttu oleme valmis võitlema olümpiamängude pääsemete eest. Koondise peatreener, ungarlasest olümpiavõitja Imre Pulai lisas, et on rahul Kaspari sõitudega, kuid alati saab paremini. Imre lisas veel, et kanuupoistega on alates septembrist plaan hakata proovima ka kahekanuud ning kui kõik hästi läheb, siis oleme võimelised järgmine aasta ka lunastama olümpia edasipääsupileti.