Uudised

Pühajärve Regatil osales 153 paati

4.juulil toimunud traditsioonilisel Pühajärve Regatil oli 5000m stardis 153 paati ja osales Eesti aerutajate paremik. Samuti olid võistlustules harrastajad ja esmakordselt regatil ka draakonpaadid. Võistluspäev oli suviselt päikesepaisteline ja soe kuid tavapäraselt tuulisem. Pealtvaatajatele jagus sportlikku vaatemängu küllaga sest Eesti aerutamise suursündmusele toimus eelnevalt ka 34.jooks ümber Pühajärve.

Regati üldarvestuse esikolmik:

1. Kaarel Alupere  SAK Tartu  0:20.45′ 4
2. Allan Aim  TÜ ASK  0:20.48′ 71
3. Kaspar Sula SAK Tartu  0:21.03′ 4

Kaarel Alupere finishisirgel. Pühajärve Regatt 2015

Peale võistlust toimus klubidevaheline Draakonpaatide III Võiduajamine 200 m distantsil, kus seekord saavutasid esikoha Tartu aerutajad. 5000 m regati võitis draakonite klassis Pirita Aerutamisklubi Tartu Emajõe Aeruklubi ees.

Draakon Pirita Aerutamisklubi. Pühajärve Regatt 2015

K4 veteranide segapaat. Pühajärve Regatt 2015

Maratonimees Roman Fosti ja spordijuht Tõnu Seil tulid Pühajärve Regatil K-2 merekajaki klassis kolmandaks. Mehed osalesid samal päeval eelnevalt ka ümber Pühajärve jooksul, mille võitis ülekaalukalt Roman. Meestest minutijagu eespool finišeerus aerutamisregatil aga maratoni vanim osaleja Enla Odamus, kes tuli naiste K-1 merekajaki klassis teiseks.