Uudised

Racice Maailmameistrivõistlused. Eestlased on õigel teel

Tšehhi võõrustas üle 59 aasta taas aerutamise maailmameistrivõistlusi. 1100 sportlase ja 70 riigi seas olid kohal ka eestlased.

2017 kevadest on Eesti koondise peatreeneriks ungarlane Imre Pulai. Maailmameistrivõistlused Tšehhis, Racices olid eestlaste aasta tähtsaim start. Ühtlasi ka tähtsaim hinnang uue peatreeneri esimese aasta tööle.

Võistlustele mindi vastu enesekindlalt. Peamiseks eesmärgiks kõigil sportlastel oli pääs finaali. Paraku see ei õnnestunud. Meie parimaks kohaks oli seekord Kaspar Sula ja Kaarel Alupere 500m kahesüsta B-finaali 4. koht. Kokkuvõttes 13. Kaarel: „Tunne enne starte oli väga hea ja oleme Imre tööga väga rahul. Üle pika aja on tunda edasiminekut. Seekord küll finaali ei pääsenud. Aga väga pettunud ei ole, sest teame, et oleme õigel teel.“

Ka vanameister Tarmo Tootsi tegi oma ära. 500m distantsil jäi ülimalt napilt välja B-finaalist. 1000m saavutas C-finaalis 8. koha.

Koondise liider Joosep Karlsoni eesmärk oli ka finaalis sõita. Kahjuks enne võistlusi läbipõetud kaks haigust olid teinud oma töö. Parimaks tulemuseks jäi 500m distantsil 17. koht. Joosepi jaoks ei ole see kindlasti tema võimetekohane tulemus.

Olümpiavõitjast peatreener on oma sportlaste tulemustega rahul. Imre Pulai: „Tegemist oli alles esimese suvega meie 4-aastasest tsüklist. Uute plaanidega kohanemine võtab aega ja kohe alguses suurt hüpet loota on ehk natuke palju. Kindlalt näen seda, et meie mehed on lähitulevikus võimelised tiitlivõistlustel medalite eest võitlema“.

Eesti koondis oma eesmärke ei saavutanud. Seda enam võib rõõmu tunda lõunanaabrite Lätlaste üle. Limbaži klubi aerutaja Aleksejs Rumjancevs saavutas meeste 200m distantsil 3. koha

Riikidest oli edukaim Saksamaa 12 medaliga, teine Hungari 10 medaliga ja kolma Venemaa 5 medaliga.