Uudised

Rajaaerutajate Maailmameistrivõistlused Portugalis

2018. aasta rajaaerutamise MM peeti seekord Portugalis Montemor O Velho linnas. Eesti oli esindatud 3 võistlejaga: kanuutaja Joosep Karlson ja kanuusprinter Deniss Tihhomirov ning süstasprinter Kaspar Sula.

Eestlaste parimaks jäi seekord 14. koht, mille saavutas Kaspar 200m sprindidistantsil. B-finaalis saavutas Kaspar viienda koha, sõidu võitis prantslane M. Beaumont. „Olin kindel, et olin selleks võimeline! Halvast stardist võtsin ilmselt maksimumi. Järgmine aasta samal võistlusel võideldakse olümpiakohtade eest ja tean, et kui on võimalik teha samasugune või isegi veel parem ettevalmistus, siis saame ülejärgmisel aastal kasutada koodsõna Tokio!” olid sõidujärgsed kommentaarid Kasparilt.

Maailmameistriks 200m distantsil krooniti hispaanlane Carlos Garrote, teine oli leedukas Arturas Seja ning kolmandaks tuli Venemaa esindaja Evgenii Lukantsov.

Kanuude 200m sprindis pidi Deniss Tihhomirov leppima eelsõidu viimase kohaga, olles oma sõidu kõige noorem võistleja.

Joosep Karlson startis seekord 500m, 1000m ja 5000m distantsidel. Lühematel distantsidel Joosep seekord oma sõitu ei suutnud leida ja seetõttu ka sõidud ebaõnnestusid. Joosepi kommentaar: „Läksin lati alt läbi ja jooksuga!“ Pikamaa sõidus (5000m) saavutas Joosep tubli 11. koha, sõidu võitis ja maailmameistriks krooniti sakslane Sebastian Brendel. Joosepi 11. koht on hea märk maratoni MMi silmas pidades, mis toimub juba 6.-9. september Portugalis.

MMi medaliarvestuses sai ülekaaluka võidu Saksamaa – 13 medalit, teine oli Ungari ja kolmandaks jäi Venemaa, vastavalt 9 ja 11 medalit.

Eesti Aerutamisföderatsiooni president, Martin Ilumets sõnas, et arvestades MMi tulemusi on järgmiseks aastaks meil hea põhi all ning oleme õigel teel, mistõttu oleme valmis võitlema Olümpiamängude pääsemete eest. Koondise peatreener, Imre Pulai lisas, et on rahul Kaspari sõitudega, kuid alati saab paremini. Imre lisas veel, et kanuupoistega on alates septembrist plaan hakata proovima ka kahekanuud ning kui kõik hästi läheb, siis oleme võimelised järgmine aasta ka lunastama olümpia edasipääsupileti.