Uudised

Rajaaerutajate teine maailmakarika etapp Duisburgis

Kolmepäevane teine maailmakarika etapp Saksamaal, Duisburgis on lõpule jõudnud. Eestlaste parimaks kohaks jäi kanuumehe Joosep Karlsoni väljasõidetud 8 koht 5000m ühekanuu distantsil.

Eesti esisprinter Kaspar Sula ühesüstal saavutas 200m C-finaalis 5 ehk kokkuvõttes 23 koha. Karika etapi 200m võitis Olümpiavõitja Liam Heath Suurbritanniast, teine oli prantslane Maxime Beaumont ja kolmas Leedu sportlane Arturas Seja.

1000m ühekanuu distantsil oli võistlustules kaks eestlast Joosep Karlson ja Deniss Tihhomirov. Finaaliuks jäi kahjuks mõlemale sportlasele suletuks. Deniss lõpetas eelsõidu 8. kohaga, edasipääsu see ei taganud. Joosep sõitis ennast poolfinaal,i kuid edasipääsust finaali, jäi teda lahutama 1,2 sekundit. 1000m ühekanuul võitis prantslane Adrien Bart, teine oli tšehh Martin Fuksa ja kolmas sportlane Poolast Tomasz Kaczor.

Joosep ja Deniss võistlesid ka ühekanuu 500m distantsil. Kokkuvõttes saavutas Joosep 17 koha ehk oli B-finaali kaheksas seda eestlaste parima ajaga rahvusvahelistel võistlustel 1.51,781 Denissi poolfinaali sõit ei taganud talle edasipääsu B-finaali. 500m võidutses brasiillane Dos Santos, teine oli tšehh Martin Fuksa ja kolmas sakslane Conrad-Robin Scheibner.

Võistlused lõppevad alati vaatemänguliste 5000m distantsidega. Joosep Karlson oli ka sellel distantsil stardis. 26 startinud sportlase seas lõpetas Joosep tubli  8 kohaga.