Draakonaerutamine


Draakonaerutamine on Aasia kultuurist väljakasvanud aerutamise distsipliin, millega saavad tegeleda kõik – nii harrastajad kui professionaalsed aerutajad ja sportlased. 

Draakonaerutamine kuulub ka rahvusvahelise aerutamisföderatsiooni (International Canoe Federation – ICF) aerutamise ametlike distsipliinide hulka. Samuti koordineerib selle ala festivalidega seotud draakonaerutamist ja spordivõistlusi rahvusvaheline draakonaerutamise föderatsioon (International Dragon Boat Federation – IDBF).  

Draakonpaadid on 10+2 ja 20+2 kohalised hiidkanuud, kus aerutajad istuvad paarikaupa kõrvuti aerutades spetsiaalsete draakonpaatide aerudega üks ühelt ja teine teiselt küljelt. Lisaks aerutajatele kuuluvad paatkonda tüürimees ja taktitrummar. Rahvusvahelised distantsid on 200m, 500m ja 2000m (viimane toimub 500m lõikudel pööretega).

Eestis on draakonaerutamine saanud alguse alates 2014 aastast, mil Eesti Draakonaerutamise Koondis osales esmakordselt Draakonaerutamise MM´il Poznanis, Poolas. 2015 aastast kuuluvad draakonite võistlused juba EAF ametlikku võistluskalendrisse. Lisaks korraldab EDBA aerutamise propageerimiseks draakonaerutamist erinevate rahvaspordiürituste ja festivalide raames. Draakonaerutamisest saadav tulu suunatakse heategevusena Eesti noorteaerutamise ja järgnevatel aastatel ka invaspordi toetamiseks.

Eestis koordineerib draakonaerutamist Eesti Draakonaerutamise Ühendus, kes on EAF liige ja ICF ning IDBF rahvuslik kontaktpunkt. 

Fotod: EAF/EDBA pildikogu www.dragonboat.ee

Kontakt


(+372) 555 36 344 distsipliini Team Leader Teet Vähesoo

VALDKONNA ARENDUS

(+372) 50 31 728 EAF peasekretär - tegevjuht Kristo Sepp

JOOKSVAD KÜSIMUSED