Mere- ja matkaaerutamine


Mereaerutamise ja aerutamismatkade korraldamisega  tegelevad Eestis paljud klubid ja ettevõtted. Soovime koondada kõik harrastusaerutamisega seotud ettevõtmised käesolevale EAF alamdistsipliini lehele. Kui soovite oma andmeid siin ja avalehel oleval kaardirakendusel näha siis PALUME LIITUDA EAF Aerutamissõprade Klubiga SIIT.

Aerutamine on paadi liigutamine aeruga, mida hoitakse käes vabalt, st mis ei ole kinnitatud paadi küljes oleva tulli külge. Tullidega paadi puhul räägitakse harilikult sõudmisest.

Aerutamise kui spordiala loojaks peetakse inglise advokaati John MacGregorit, kes rajas Briti Kuningliku Aerutamisklubi juba 1866 aastal. Olümpiamängude kavas on aerutamine olnud mitmes erinevas kategoorias alates 1936 aastast.

Eestis ulatuvad aerutamise traditsioonid juba aastani 1900, kus esimese märkimisväärse üritusena aerutati Tallinnast  üle mere Helsingisse. Jätkusuutlik tegevus elavnes nõukogude ajal, kui korraldati esimesed tiitlivõistlused 1949 Pirital. Eesti rajaaerutajad on rahvusvahelistelt suurvõistlustelt toonud erinevaid tiitleid, sealhulgas OM hõbe, MM-i kuld- ja hõbemedalid ning MK medaleid.

Eestis viiakse igal aastal läbi mitmeid aerutamise suurüritusi, kuhu on oodatud kõik huvilised osalema ja kaasa elama! Euroopa üks suurimad avatud paadiklassidega jõemaratone – Võhandu Maraton, samuti Türi-Tori kiirlaskumine, Põltsamaa jõemaraton, Aidu Veematk, Lahemaa meremaraton on vaid näited lahedatest aerutamisüritustest üle Eesti.

Lisaks aerutamise võistlusspordile leiab huviline veematkamiseks kõikvõimalikke aluseid, millega kaunist Eestimaad aerutades avastada. Seda kas matkakanuudel (kõrvaloleval pildil ülal), matkakajakkidel (pildil all), merekajakkidel või siis hoopiski RAFT-paatidel (pildil keskel) kärestikel turvaliselt kogenud instruktorite juhendamisel adrenaliini ja elamusi ammutamas.

TERE TULEMAST AERUTAMA!

Vaata meie teisi aerutamise distsipliine:
Veeslaalom ja süstapolo » Draakonaerutamine » Rajaaerutamine

Fotod: EAF pildikogu

Kontakt


(+372) 511 40 99 distsipliini Team Leader Mart Reimann

VALDKONNA ARENDUS

(+372) 551 3708 EAF peasekretär - tegevjuht Andres Kaju

JOOKSVAD KÜSIMUSED