Eesti MV 18km ja EKV 11.etapi TULEMUSED

7

Pildil: Kaarel Alupere, EMV 18 km maratoni võitja (Foto: EAF)

 

Möödunud nädalavahetusel selgitati Pirita jõel välja aerutamise paremik Eesti Meistrivõistlustel pikal distantsil 2016 (ICF reeglistikus/18km) ja hooaja parimad viimasel 11. karikavõistluste etapil rajaaerutamises

LAUPÄEVAL 24.09 toimunud  rajaaerutamise karikavõistluiste etapil, traditsioonilise nimega “Pirita Väike Maraton”, osales kokku 136 aerutamissportlast EAF liikmesklubidest üle Eesti. Võistlusel olid esindatud ka harrastussportlased mere- ja matkasüstadel ning SUP laual. Võistlusdistantsid 1000, 3000, 6000 ja 9000m, eraldistartidest 1 minutilise intervalliga.

Kõik EKV 11.etapi võistlustulemused: Pirita_Väike_Maraton_2016

Uue distsipliini arendamiseks esmakordselt läbiviidud NAISTE KANUU demovõistluse tulemused C-1 / 200m:

Anette Baum 1999 Pärnu 1.12,8 I
Laura Hitrova 1982 Narva 1.43,5 II
Natalja Tortsova 1989 Pärnu 1.54,2 III

 

 

 

KARIKAVÕISTLUSTE 11.etapi paremik:

Esikolmik veteranide ja mere- ning matkapaatide arvestuses / 3000m:

Andres Kaju Mere M 1983 Tahe Outdoors 17:44,4 I
Indrek Kermon Mere M 1986 Vabakutseline 17:47,5 II
Reio Riisna Mere M 1973 Pirita 19:22,8 III

Tüdrukud “D” klass ja nooremad K-1 / 1000m:

Jelizaveta Fjodorova T “D” 2004 Narva 5:23:43 I
Veronika Karotam T “D” 2005 Põhjakotkas 6:10:59 II
Christine Valge T “D” 2005 Emajõe AK 6:43:00 III

Poisid “D” klass ja nooremad K-1 / 1000m:

Mihhail Lehmus P “D” 2004 Narva 5.01,6 I
Vladislav Rudõk P “D” 2004 Pirita 5.04,1 II
Juri Damaskin P “D” 2005 Põhjakotkas 5.04,3 III

Poisid “C” klass K-1 / 3000m:

Kaarel Saar K-1 2002 Pirita 16.47,2 I
Aron Faber K-1 2002 Emajõe AK 16.59,7 II
Albert Orlov K-1 2003 Pirita 17.06,8 III

Poisid “C” klass C-1 / 3000m:

Ilja Kuznetsov C-1 2003 Pärnu 19.59,8 I
Daniil Jänes C-1 2002 Pirita 22.18,0 II
Siim Laas C-1 2002 Viljandi 22.45,2 III

Naised ja tüdrukute “A” klass K-1 / 3000m:

Anette Baum “A” 1998 Pärnu 17.12,4 I
Natalja Tortsova N 1984 Narva 17.13,4 II
Eve Külasalu N 1992 Viljandi 18.27,4 III

Tüdrukud “B” klass K-1 / 3000m:

Polina Parubok “B” 2001 Põhjakotkas 18.20,3 I
Polina Maria Novak “B” 2001 Põhjakotkas 19.13,0 II
Iris Paalmäe “B” 2001 Emajõe AK 19.20,4 III

Tüdrukud “C” klass K-1 / 3000m:

Marleen-Kirsika Braumann “C” 2003 Pärnu 19.07,9 I
Julija Varšavskaja “C” 2002 Narva 19.24,6 II
Alina Remme “C” 2002 Põhjakotkas 20.28,9 III

Mehed ja poiste “A” klass K-1 / 9000m:

Kaspar Sula M K-1 1990 SAK Tartu 44.08,0 I
Tarmo Tootsi M K-1 1982 TÜASK 45.14,2 II
Kaarel Alupere M K-1 1993 SAK Tartu 45.45,6 III

Mehed ja poiste “A” klass C-1 / 9000m:

Joosep Karlson M C-1 1995 Pärnu 49.14,0 I
Andreas Baum M C-1 1995 Pärnu 51.16,2 II
Deniss Tihhomirov “A” C-1 1999 Põhjakotkas 53.01,5 III

Poisid “B” klass K-1 / 6000m:

Vladislav Mihhailov “B” K-1 2001 Põhjakotkas 34.03,1 I
Konstantin Šabalin “B” K-1 2000 Põhjakotkas 34.36,5 II
Danil Anikejev “B” K-1 2000 Põhjakotkas 35.01,5 III

Poisid “B” klass C-1 / 6000m:

Christopher Robin Antsu “B” C-1 2000 Pärnu 41.37,6 I
Ivan Ananjev “B” C-1 2000 Põhjakotkas 42.54,8 II
Robin Kriisa “B” C-1 2001 SAK Tartu 1.06.18,08 III

Esimese võistluspäeva lõpetasid klubidevahelised võiduajamised draakonpaatidel (200 m distantsil).

Täname võistluste korraldajat Pirita Aerutamisklubi!

————————————————————

PÜHAPÄEVAL 25.09 toimus Pirita jõel aerutamise Eesti Meistrivõistlused pikal distantsil 18km (ICF reeglite alusel Canoe Marathon), koos võistluspaatide kandmisega, nö ülejooksuga.

WP_20160925_11_15_37_Pro WP_20160925_11_33_36_Pro
WP_20160925_11_51_07_Pro WP_20160925_11_51_50_Pro
WP_20160925_12_36_33_Pro WP_20160925_11_58_19_Pro

Piltidel: Sportlased stardis, Kaspar Sula, Tarmo Tootsi, Daniel Rudõk ja Anette Baum läbimas paatidega 160m pikkust ülejooksu
Kõik fotod ja videod: https://www.facebook.com/Estonian-Canoeing-Federation

Võistlustel osaled Eesti aerutajate paremik, kokku 17 aerutajat. Sportlased läbisid 18km distantsi, aerutades 5 x 3,6km ringi Pirita jõel ning 4 x 160 m ülejooksuga.

Kõik EMV maratoni tulemused: EMV pikkadel distantsidel 2016 TULEMUSED / RINGIAJAD / KOONDTABEL

9 10
Pildil: EMV 18km  aerutamismaratoni võitjad

Võistlusklasside esikolmikud: 

Mehed K-1 / 18km:

Kaarel Alupere 1993 M K-1 SAK Tartu 1.28.13,17 I
Tarmo Tootsi 1982 M K-1 TÜASK 1.29.33,75 II
Kaspar Sula 1990 M K-1 SAK Tartu 1.34.00,34 III

Mehed C-1 / 18km:

Joosep Karlson 1995 M C-1 TÜASK/Pärnu 1.45.59,87 I
Andreas Baum 1995 M C-1 TÜASK 1.48.58,41 II
Taimo Priinits 1997 M C-1 TÜASK/Viljandi 1.49.21,96 III

Naised K-1 / 18km:

Anette Baum 1998 N K-1 Pärnu 1.46.06,74 I
Eve Külasalu 1992 N K-1 TÜASK 1.54.59,51 II
Marleen-Kirsika Braumann 2003 N K-1 Pärnu 2.00.53,06 III

Open klass (mere- ja matkasüstad):

Andres Kaju 1983 Meri Tahe Outdoors 1.51.19,99 I
Ivo Linask Meri Pirita 2.14.05,1 II
Siim Peetris Meri 2.17.09,2 III

11

ÕNNITLEME EESTI MEISTREID!

Edu treeningutel ja kohtumiseni võistlustel uuel aerutamishooajal 2017!

Martin Ilumets
EAF president