Uudised

7. koht maailmameistrivõistlustelt

Saksamaal Duisburgis toimusid 23-27 augustil maailmameistrivõistlused aerutamises, kohal olid 92 riigi esindused sh. ka viis Eesti sportlast.
Selle aastaselt MM’ilt saame kaasavõtta palju uusi teadmisi, isiklikud rekordid ja kohad B-finaalides.
Elizaveta Fedorova võistles kolmel distantsil, olümpiadistantsil K-1 500m D-finaali 8. koht ehk sel distantsil maailma 35 aerutaja, maailmameistri tiitel järjekordselt Lisa Carrintonile. K-1 1000m B-finaali 3. koht ehk maailma 12 aerutaja, maailmameistriks tuli Alyssa Bull. 5000m distantsi lõpetas Elizaveta 26 startinud sportlase seas tublil 16. kohal.
Emajõe aeruklubisse kuuluv Aron Faber võistles samuti kolmel distantsil, 500m distants lõppes Aronile eelsõiduga, kus ta ei taganud edasipääsu oma tulemusega. 1000m distantsil, mis on ka olümpiadistantsiks tagas Aron poolfinaali võiduga koha E-finaalis ning finišeeris seal kolmandal kohal ehk kokkuvõttes maailma 39 aerutaja, kuldse maailmameistrimedali sai kaela Portugali aerutaja Fernando Pimenta. Võistlustel viimasena kavas olnud ühesüsta 5000m distantsi start lükati äikesetormi tõttu edasi aga start siiski toimus ja Aron lõpetas selle 27 kohal. Sõidu võitis taanlane Mads Pederesen portugaalase Fernando Pimeta ees.
TYASKi kuuluv Joosep Karlson pani paadi joonele kahel distantsil, olümpiadistantsil 1000m ühekanuul võitles ta välja C-finaali kolmanda koha olles sellega 21 aerutaja maailmas. Rumeenia kanuutajal Catalin Chirilal ei õnnestunud kahjuks maailmameitritiitlit kaitsta ning ta pidi tunnistama Tšehhist pärit Martin Fuksa paremust. 5000m ülejooksudega sõidu lõpetas Joosep maailma 7. mehena, stardis oli 26 meest. Nagu sel aastal heaks tavaks saanud suutis 5000m distants teha Joosepi võistluskanuule päris palju kahjustusi.
Pärnu ja Pirita aerutamisklubis treenivad Kevin Poljans ja Alexander Pekhenko kahesüstal olid stardis 500m distantsil, kui ka 1000m distantsil. Olümpiamängude kavva kuuluvas kahesüsta 500m distantsil pidi paatkond leppima ainult ühe stardiga eelsõidus. Kahesüsta kuldmedalid läksid Portugali, hõbe Ungarisse ning pronks Hispaaniasse. 2 korda pikemal võistlusmaal õnnestus neil pääseda oma tulemusega B-finaali ning tagada seal viies koht ajaga 3:26,672 kokkuvõttes tähendab see maailma 14 kohta, tänavused maailmameistrid on pärit Hispaaniast.
Sportlaste lihashoolduse eest hoolitses MM’i vältel füsioterapeut Danek Tšuškin.
Kohad olümpiamängudel jäid veel kahjuks saavutamata aga meil on veel võimalus järgmise aasta 8-9 mail peetavad Euroopa olümpiakvalfikatsioonis.