Uudised

8 koht maailmakarikavõistlustel

Reedest pühapäevani toimus Ungaris Szegedis selle aasta ainukene rahvusvaheline mõõduvõtt aerutajatele, maailmakarikavõistlused 2020.

Eesti sportlastest oli võistlustules nagu ka eelmisel aastal süstasprinter Kaspar Sula 200m distantsil ning kanuuaerutajad Joosep Karlson, kes võistleb 500m, 1000m ja 5000m distantsidel ja Deniss Tihhomirov 200m, 500m ja 1000m distantsidel.

Reedel ja laupäeval tegi meeletult tööd tuul, kes keerutas ja tänu kellele oli sportlaste distantsid ajaliselt pikemad kui muidu, 1000m ühekanuus olid ajad peaaegu 40 sekundit tavapärasest kehvemad.

Kaspar tegi reedel ühe stardi, lõpetas oma sõidu kolmandana ja see viis ta enesekindlalt poolfinaali. Laupäeva hommikuses poolfinaalis olid liidrid pealtvaatajate poolsed sportlased, kes olid tribüüni varjus ning nende sõitu tuul ei seganud. Seega Kasparile poolfinaali 7 koht. Kaspari sõnul ei olnud see sõit ja tulemus vastavuses tema hetkevormiga, mis oleks lubanud kindlalt finaalis sõita.

Deniss võistles kolmel distantsil, parima tulemuse sõitis ta välja 500m ühekanuu b-finaalis, mille lõpetas 8. kohaga, seega maailmakarika võistluste 17. koht.

Joosep Karlson oli samuti võistlustules 3 distantsil. 1000m ühekanuu b-finaalis pidi Joosep leppima 7. kohaga. Joosepi kommentaar: „oleks distants kasvõi natukene pikem olnud, oleks veel paarist mööda saanud“.

Läbi terve võistluse on Joosepil distantsi teine pool olnud tunduvalt kiirem, kui esimene.

Seda oli ka näha 500m poolfinaalis, mille Joosep lõpetas tihedas finišhiheitluses teise kohaga ehk hetkel maailma 11 mees 500m ühekanuul.

Viimaste aladena oli plaanis 5000m sõidud. Ühekanuude stardis olid võistlemas 17 sportlast, selle põneva sõidu lõpetas Joosep 8. kohaga, mida võiks ka lugeda selle võistluse eestlaste parimaks kohaks.

Juba kevadele on planeeritud viimased Olümpiapiletite jagamised, suure tõenäosusega on üheks kohaks Venemaal Barnaul ja teiseks Euroopas Szeged Ungaris.