Uudised

Aerutamiskoondise ettevalmistused pääsuks olümpiamängudele

Rio OM kvalifikatsioonivõistlused toimuvad juba 18.-19.mail Saksamaal, Duisburgis

Rajaaerutajate OM ettevalmistuskoondis sõitis 01.mail treeninglaagrisse Budapesti, et anda seal veel viimast lihvi Rio OM kvalifikatsioonivõistlusteks ja ettevalmistuda järjestikulisteks MK etappideks. Nimetatud treening- ja võistlustsükkel kestab kuni 14.06.2016. Peale seda naasetakse mõneks päevaks koju, et siis minna juba Euroopa MV-le.

Rio OM kvalifikatsioonivõistluste konkurents on väga tihe kuna edasi olümpiale pääsevad vaid kaks parimat sportlast igalt distantsilt. EAF treenerite seatud plaanide järgi astuvad meie sportlased võistlustulle järgmistes paadiklassides ja distantsidel: C-1 Joosep Karlson 1000m, K-1 Kaspar Sula 200 m, K-2 Tarmo Tootsi – Kaarel Alupere 1000m. Pöidlad pihku!

treeningbaas Ungaris Tiina ja Joosep Ungari laagris
Piltidel: avafotol kahepaatkond Tarmo Tootsi – Kaarel Alupere, vasakpoolsel treeningbaasi hoone, parempoolsel treener Tiina Hodakov ja kanuumees Joosep Karlson (fotod: Koit Põder, Ungari treeninglaagrist)

Eesti aerutajad rahvusvahelises talendiprogrammis

EAF´i rahvusvahelise toetuse otsingud on andnud tulemust. Nimelt valiti rahvusvahelise aerutamisföderatsiooni poolt noorte aerutajate talentide märkamise programmi (Talent Identification Programme) meie sportlased Joosep Karlson ja Kaspar Sula, kes saavad ICF toel ligi kuuenädalase eelnimetatud ettevalmistuse Saksamaal Duisburgis ja Tsehhis Racices toimuvate maailmakarikavõistluste ja OM kvalifikatsioonivõistluse raames. Lisaks osaleb nimetatud programmis treener Koit Põder ja EAF toel  meie tipud Tarmo Tootsi ning Kaarel Alupere.

Treeningud toimuvad uue metoodika alusel, mida juhivad EAF koondise treenerid Koit Põder ja Tiina Hodakov. Lisaks pakuvad meie sportlastele head sparringut (ühistreeninguid) välislaagrites viibivad teiste riikide tippkoondised ja treenerid.

Jälgi OM kvalifikatsioonivõistluste tulemusi siit: http://www.kanuduisburg.de/

Loe ka blogisid:
https://kasparsulamakeitcount.wordpress.com/
http://kanuumees.blogspot.com.ee/
http://alupere-tootsi.blogspot.com.ee/

Ela omadele kaasa! 

Martin Ilumets
EAF president

Sponsorid

Partnerid