Uudised

Albert Orlov MM-i finaalis

Albert Orlovi tee finaali!
Portugalis, Coimbra piirkonnas, Montemor-o-Velhos toimuvad tänavused juunioride ja U-23 vanuseklassi maailmameistrivõistlused rajaaerutamises. Eestit esindab nendel võistlustel Albert Orlov (K1), võistkonna esindaja Georgi Orlov, mõlemad on Pirita Aerutamisklubi esindajad. Eestist starditi tarkusepäeval, Montemoris oldi 2.septembril. Alberti paadi transportisid Portugali lõunanaabrid, lätlased, aitäh neile!
Võistlus algas Albertile reedel, 3.septembril, juunioride K1 1000m distantsil, 2.eelsõidus saavutas Orlov 6.koha ajaga 3.48,45 ja pääses edasi PF-i. 2.eelsõidu kiireim oli itaallane Achille Spadacini 3.45,00-ga. PF sõideti 3 tundi hiljem ja selle võitis tugeva viimase 200 m toel just Albert! Ajaks 3.55,85. Temaga koos lähevad A-finaali argentiinlane Manuel Orero ja rumeenlane Darius Zaharia. 2.pooliku kiireim oli sakslane Jan Graf 3.52,35-ga, sealt finaali Achille Spadacini (ITA) ja Zac Tarver (GBR). 3.pooliku kiireim Alex Graneri (ESP) 3.43,50, Joao Duarte (POR) ja eeldatava favoriidi ungarlase Levente Kuruczi ees.
Viimati osales Eesti sportlane MM-i finaalis 2016.a. Minskis, kui U23 vanuseklassi ühekanuude 1000 m finaalis saavutas Joosep Karlson (Pärnu Aerutamisklubi) 8.koha.
Finaal kell 14:13 (eesti aeg).