Uudised

Bakuus valiti ICF president

24.-26.11.2016 toimus rahvusvahelise aerutamisföderatsiooni aastakongress (International Canoe Federation – ICF) 

Erakorraline ja korraline aastakongress toimus Azerbaidžaanis, Bakuus, kus arutati tulevikuplaane rahvusvaheliste tiitlivõistluste ja Tokyo 2020 olümpiamängude raames. Samuti valiti  järgnevaks neljaks aastaks ICF president, varahaldur, täitevkomitee ja distsipliinide juhid.

Täitevkomitee (Executive Committee):
ICF presidendina jätkab Jose Perurena (ESP)
Varahaldur: Luciano Buonfiglio (ITA)

Asepresidendid: Thomas Konietzko (GER), Tony Estanquet (FRA), Cecilia Farias (ARG)
Rajaaerutamise juht Frank Garner (FRA)
Veeslaalomi juht Jean Michel Prono (FRA)

Teised (mitteolümpia alade) distsipliinide juhid (Board of Directors):
Maratonaerutamine: Jorn Cronberg (DEN)
Süstapolo: Greg Smale (GBR)
Kärestikuaerutamine: Tomislav Crnkovic (CRO)
Vabastiil: Lluis Rabaneda (ESP)
Mereaerutamine: Mario Santos (POR)
Paraaerutamine: John Edwards (CAN)

Lisaks kuuluvad ICF juhatusesse regionaalsete aerutamise alaliitude juhid: Euroopa (president Albert Woods), Aafrika, Pan-Ameerika, Aasia, Okeaania ning Meditsiini ja dopingu valdkonna juht: Dr Don McKensie (CAN)

Kolmepäevasel kongressil otsustati muuhulgas uue alana SUP aerulaua paadiklassi (stand up paddle board) lisamine ICF struktuuri. SUP-i käsitletakse eraldi kanuu või süstaklassina. NELO paaditootja on võtnud tootmisse uued SUP kanuud, millel saab püsti aerutada. Ka esimesed rahvusvahelised testvõistlused on juba korraldatud. Samuti on ICF sihikul draakonaerutamise ja süstapolo distipliinide arendamine. Olgu öeldud, et nimetaud alad on ka EAF fookuses.

Suure muudatusena arutati alates Tokyo 2020 1000m distantsi kaotamist, asendades see 500m distantsiga. Muudatuse otsus tehakse 2017 kevadel. Samuti on Tokyo programmi losatud naistekanuu võistlusklass.

ICF talendiprogramm (Talen Identification Program – TIP) jätkub ka 2017 aastal. Eestist osalevad ka sellel aastal ajavahemikul 15.05-09.06.2016 TIP programmis Ungaris, Budapesti treeninglaagrites ja samaegselt toimuvatel II ja III maailmakarikavõistlusel Joosep Karlson ja Kaspar Sula koos koondise treeneriga. Lisaks osaleb Eesti koondise treener TIP programmi raames septembris 2017 toimuval treenerite koolitusel Budapestis.

Eesti Aerutamisföderatsioon on olnud rahvusvaheliste aerutamisföderatsioonide ICF ja ECA (Euroopa) läbirääkimistel edukas ka juba 2020 Euroopa Juunioride rajaaerutamise MV võimalikuks korraldamiseks Eestis. ECA ja ICF toetavad uue ja kõrgetasemelise võistluskeskuse rajamist meie regioonis. Ühtlasi nähakse võimalust Eestis treeninglaagrite korraldamiseks.

Kongressi ajal tervitasid Eesti, Läti, Leedu ja Soome esindajad ka piirkondliku rajaaerutamise võistluse korraldamise ideed Aidu kanalil.

2018 aastal toimuvad Agrentiinas, Buenos Aireses noorte olümpiamängud, kus on esindatud ka aerutamine.

“Always moving forward” (ICF)

Martin Ilumets
EAF president

Bakuu

 

Sponsorid

Partnerid