Uudised

Baltic Cup’i esimesel päeval 2 kulda ja kokku 13 medalit

Lätis, Limbazis toimub sel nädalavahetusel Baltic Cup 2019, kolme baltiriigi Läti, Leedu ja Eesti osavõtul. Kokku natuke alla 200 sportlase. Võistlused toimusid kahes vanuseklassis, U-18 ja täiskasvanud.

Esimesel päeval oli kavas 1000m ja 500m distantsid. 1000m ühekanuul võidutses Maailmameistri võistlusteks valmistuv Joosep Karlson.  Juunioride klassis oli 1000m ühesüstal kolmas Albert Orlov. Naiste 500m distantsil läks võit Lätti, teine ja kolmas koht olid eestlaste päralt, Natalaja Tortsova ning Sigrid Leetsi. Neidude 500m ühesüstal läks võit Leedu, teine Jelizaveta Fjodorova Eestist ning kolmas Santa Strode Lätist. Juunioride arvestuses 1000m distantsil olid kolmandad Aron Faber ning Kevin Poljans ning neidudes 500m distantsil kuulus kolmas koht Jelizaveta Fjodorovale ning Julija Varšavskajale. Naiste vanuseklassis kahesüstal olid 500m distantsil teised Sigrid Leetsi ja Anette Baum. Baltimaade parimaks naiskonnaks 500m distantsil neljasüstal sai Eesti paatkonda, koosseisus Anette Baum, Sigrid Leetsi, Eve Külasalu ning Natalja Tortsova. Samal distantsil oli kolmas samuti Eesti paatkond Jelizaveta Fjodorova, Julija Varšavskaja, Säde Lee Kerge ja Valentina Jelisejeva.

Teine võistluspäev möödus heitlikes ilmaoludes aga 200m sõidud sai ilusti sõidetud. Kaspar Sula lõpetas ühesüstal hõbemedaliga, Joosep Karlson ühekanuul pronksmedaliga. Naiste ühesüstal oli kolmandal kohal Natalja Tortsova. Kahekanuul olid teised Joosep Karlson ja Taimo Priinits. Naiste kahesesüsta võit läks Lätti, teise koha omanikud olid Anette Baum ja Eve Külasalu. Kokkuvõttes olid parim võistkond Leedu aerutajad, teised lätlased ning kolmandad eestlased.
Aastal 2020 augusti lõpus on eestlaste korraldada Baltic Cup.

Järgmise nädala kolmapäeval, 21 augustil teevad süstasrpinter Kaspar Sula ja kanuusprinter Deniss Tihhomirov oma avastardid Ungaris toimuvatel Maailmameistri võistlustel, Joosep Karlsoni esimene start on 22 augusti hommikupoolses programmis.

 

Sponsorid

Partnerid