Uudised

Eesti 27-liikmeline koondis ICF Draakon aerutamise MM-il / Täiendatud uudis – tulemused

10.-13.09.2015 toimub Racices, Tšehhis rahvusvahelise aerutamisföderatsiooni ICF poolt korraldatav Draakonpaatide MM

 

Eesti on esindatud rekordilise 27-liikmelise rahvuskoondisega ja osaleb võistlustel esmakordselt kolmes võistlusklassis. Aerutatakse 10-kohalisel paadil Masters meesteklassis, täiskasvanute nais- ja meesaerutajatest koosnevas segaklassis ning lisaks ka meeste 20-kohalisel paadil. Eesti koondis osaleb neljal võistluspäeval kõikidel distantsidel: 200m, 500m ja 2000m.

 

Draakonaerutamine on viimase paari aasta jooksul leidnud oma koha nii aerutamissportlaste kui ka harrastajate seas. Lisaks on sellel veespordialal viidud läbi heategevuslikke spordipäevi koolinoortele üle Eesti.

Draakonid Aidu kanalis

Pildil draakonpaat Aidus.

 

Maailmas üha suuremat populaarsust koguvatel draakonpaatidel astuvad seekord võistlustulle tüürimees Kristo Sepp ja aerutajad Merike Rahnik, Margit Kaljo, Veronika Orlova, Kristi Dela China, Nadežda Gretšnevkina, German Orlov, Martin Ilumets, Urmas Varm, Georgi Orlov, Hannes Torn, Aarne Raudsik, Teet Vähesoo, Serob Asatrjan, Olden Jentson, Hardi Murula, Mati Link, Andres Lints, Andres Kaju, Priit Purde, Dmitri Jegorov, Martin Elmet, Toomas Elmet, Aavo Faber, Reio Riisna, Oleg Sedletski, Raul Suup. Koondis on kokkupandud kahe viimase aasta võistlushooaja tulemuste põhjal.

Tulemuste kokkuvõte: 

Eesti 20-kohaline Senior Men paat aerutas 10.09.2015 võistluste avapäeval 500m distantsil MM finaali, kus saavutati Ungari, Tsehhi ja Urkaina klubide  järel 6. koht, ajaga 2:11.

11.09 sõideti Masters Men 10-kohalisel paadil välja Eesti rekord 500m ajaga 2:17.

Samuti saavutas hea tulemuse Senior Mixed 10-kohaline paat, kus 500m saavutati aeg 2:22, tasavägine 11 koht 23-st paatkonnast.

 

Uudistoim.MI

Sponsorid

Partnerid