Uudised

Eesti aerutaja võitis olümpialootuste hõbemedali

Rahvusvaheline aerutamishooaeg lõppes Poolas Poznanis olümpialootuste regatiga (Olympics Hopes Regatta), kus kohal oli 43 koondist rohkem kui 700 osalejaga. Eestlaste parima tulemuse sõitis välja Roman Orlov, kes sai kuni 15-aastaste noormeeste ühesüstade 1000 m finaalis teise koha.

Tallinna Dünamo Aerutamisklubi liige Orlov oli ülilähedal kuldmedalile, kuid fotofiniš soosis sakslast Timo Gessertit, kes edestas eestlast 0,03 sekundiga. Kolmandaks tuli ungarlane Levente Karoly Hyarmati, kes kaotas võitjale 2,89 sekundit.

Oma vanuseklassi maailma tippu kuulumist kinnitas Orlov 200 m distantsil, kus lõpetas neljandana. Pronksmedalist jäi teda lahutama vaid 0,29 sekundit. Koos Pirita Aerutamisklubi esindaja Joonas Vähesooga istuti seejärel kahesüsta ja lõpetati 500 m finaal taas neljanda kohaga, sealjuures mahtus esinelik 0,9 sekundi sisse.

Neidude ühesüstal pääses A-finaali Tallinna Põhjakotka esindaja Katrin Kolk, kes 200 m distantsi lõpetas üheksanda kohaga. Pärnus treeniv Ukraina sõjapõgenik Anya Drusinova jõudis ühesüstal finaali nii 500 kui 1000 meetris, saavutades vastavalt seitsmenda ja üheksanda koha.

Meie koondise konkurentsivõimet kinnitasid mitmed B-finaalide tublid tulemused, kokkuvõttes andis see Eestile 43 koondise hulgas 17. koha.