Uudised

Eesti aerutajad Milano MM-il

Eesti aerutajate parimaks tulemuseks MM-il jäi 11. koht, pääs Rio olümpiale pole veel lõplikult kadunud

 

Milanos lõppesid pühapäeval aerutamise maailmameistrivõistlused, kus eestlaste laeks jäi 11. koht, mille saavutas 500 meetri distantsil kahesüst Kaspar Sula – Tarmo Tootsi.

sula_milano

Foto: Kaspar Sula (foto autor Are Eller EAF)

 

Tootsi ja Sula võtsid koos kahesüstal võistlusest osa alles kolmandat korda ning seega võib B-finaali teist kohta pidada korralikuks tulemuseks. B-finaalis jäädi alla vaid Slovakkia paatkonnale, kaotust 0,729 sekundit.

 

Koondise noorim liige Joosep Karlson pääses ühekanuul 500m B-finaali, kus sai kuuenda koha. Kokkuvõttes andis see talle MM-il 15. tulemuse. Ühekanuu 5000m oli Karlson 16. ja 1000m C-finaalis viies.

Joosep Karlson MM Milano

Foto: Joosep Karlson (canoephotoghaphy.com / foto autor Balint Vekassy ICF)

Aerutamiskoondise peatreeneri Peeter Beckeri sõnul jättis kogu MM-ile templi neljasüsta põrumine, kelle laeks jäi vaid eelsõit. Tiitlivõistluse eel oli eesmärgiks seatud koht esikümnes, mis oleks taganud pääsu olümpiamängudele.

 

Neljasüstal seega rohkem variante olümpiale saada pole. Järgmiseks hooajaks on seatud eesmärk püüda olümpiapääset kahe- ja ühesüstal, mis saab aga olema äärmiselt raske. Kahesüst Sula – Tootsi suutis lõppenud MM-il Eesti parimana sõita 11. kohale 500 meetris, ent 2016. aasta olümpial on kavas vaid 200 ja 1000m distantsid.

 

Ühtlasi kahanes MM-i järel Eesti koondis viielt liikmelt kolmele. Pääsu eest olümpiale jäävad võitlema Kaspar Sula, Tarmo Tootsi ja Kaarel Alupere.

 

Olümpiapileti tagaks 1000m distantsil Euroopa tsooni kvalifikatsioonivõistluse võitmine, wild-card’i on võimalik taotleda, kui suudetakse 2016. aastal Euroopa meistrivõistlustel head tulemust näidata. Eestlaste uks Rio olümpiakanalile pääsemiseks pole veel päris kinni löödud.

 

 

Are Eller
EAF asepresident

 

Uudistoim. MI

Sponsorid

Partnerid