Uudised

Eesti Karikavõistlused süstaslaalomis 2023

Uuendatud Sindi kärestikul peeti esimesed võistlused.

24. septembril peeti Sindi kärestikul Eesti karikavõistlused süstaslaalomis, mis vastvalminud kärestiku auks nimetati Sindi Karikaks.  Võistlusele eelnenud vihmased nädalad tõstsid veetaseme Pärnu jões aerutajatele eriti ahvatlevaks, mis meelitas osalejaid kohale ka Lätist ja Soomest.

Meeste ühekanuul võidutsesid lätlased, kes jätsid eestlased tühjade pihkudega – esimese koha saavutas Emils Varslavans, hõbedase medali haaras Krišs Ozols ja kolmanda koha viis koju Matiss Sils.
Naiste ühekanuul oli osalejaid neli, nende paremik selgitati välja kahe kvalifikatsiooni alusel, kus eestlaste medalisaak oli parem – esimese koha saavutas Marie Peiker, teisele kohale tuli Sindi tüdruk Liisi Miil ja kolmanda koha saavutas Marta Žižmare Lätist.

Meeste ühesüstal oli heitlus poodiumikohtadele tihe. Sõiduajad olid meestel üksteisele väga lähedal ja lõpptulemuses mängisid suurt rolli rajalt korjatud trahvid. Esimese koha sai Tarmo Peiker, teise koha viis koju põhjanaaber Leo Janka ja kolmas oli lätlane Martinš Steinbergs. Vaid 13-aastane Martin Peiker oli neljas.

Naiste ühesüstal jätsid eestlased kõik poodiumikohad endale – esimene koht Marie Peiker, teine Marianne Klopets ja kolmas Kersti Pärnamägi.

Marie Peiker

Võistluse üks korraldajatest ja ka parimaks meheks tulnud Tarmo Peiker ütles, et kärestik sai väga hea. Kohale tulnud lätlastelt ja soomlastelt saime ainult kiidusõnu ja lubadusi tulevikus Sindis treeninglaagreid korraldada. Līgonis Bečers, kes on üle 30 aasta vastutanud süstaslaalomi raja eest Valmieras, oli vaimustunud eestlaste kätetööst.

Fotod (autor Ivar Hütt) – https://www.flickr.com/photos/42189332@N00/albums/72177720311465653

Tulemused: Sindi-Karikas-2023

Sponsorid

Partnerid