Uudised

Eesti koondis näitas MK etappidel sisu

Kahel järjestikusel nädalavahetusel toimunud maailmakarika etapid olid esimesteks suuremateks jõuproovideks uue peatreeneri käe all.

Koondise jaoks esimene MK etapp toimus Ungaris Szegedis. Kaarel Alupere ja Kaspar Sula võistlesid kahesüstal 500m distantsil. Joosep Karlson 1000m ja 200m distantsil ja Tarmo Tootsi 500m ja 1000m distantsil.

Parima tulemuse sõitsid välja Kaarel ja Kaspar 500m distantsil, olles tihedas konkurentsis B-finaali viiendad. Kaspar Sula tulemusest: “Saime teada, et distantsi keskmises osas peame kiiremini sõitma ja seda, et me ei talu veel piimhapet.”

Joosep Karlson tegi südika sõidu 1000m eelsõidus, mille lõpetas teisena. Poolfinaalis tuli tugevatele vastastele alla vanduda. Kuuenda kohaga jõudis aga C-finaali, kus oli neljas. Joosep: “Leppisin C- finaaliga ja seal sõitsin end 4-ks, mis kindlasti ei rahuldanud minu ootusi.” Kõrvaldistantsil 200m sõitis Joosep välja isikliku rekordi 42,7

Tarmo Tootsi piirdus mõlemal distantsil eelsõitudega.

Teine etapp toimus möödunud nädalavahetusel Serbias Belgradis. Jällegi olid meie parimad Alupere – Sula 500m distantsil. Eelsõidust liikusid suuremate probleemideta poolfinaali. Kaks tundi hiljem peetud poolfinaalis ei suudetud kiiremat sõitu näidata ja teist nädalavahetust järjest lepiti B-finaali viienda kohaga. Sula: “Viimane sõit näitas, et meis on sisu, kuigi probleem sama, mis nädal tagasi. Distantsi keskmisel osal peame olema kiiremad. Selle saavutame kiirustreeningute lisamisega treeningplaani ja üldise kokkusõidu paranemise arvelt.”

Joosep Karlsoni võistlus ebaõnnestus. 1000m lõpetas B-finaali kaheksandana ja 5000m oli 14-s. Joosep: “5000m ühekanuu sõiduks olid lootused kõrged – püsida medalikonkurentsis, mis pärast 500m läbimist mutta trambiti kui mu paat esimeses kurvis valele poole pöördepoid lükati. Langesin 28. startinu seas eelviimasele positsioonile ja alustasin jäneste püüdmist. Edasine sõit oli tegelikult väga tugev – lõpetasin 14. kohal, esikümmnest jäi lahutama vähem kui 30 sek.”

Tarmo Tootsi parimaks kohaks Belgradis jäi 1000m distantsil poolfinaali 9. koht.

Andres Kaju
EAF Peasekretär

Sponsorid

Partnerid