Uudised

Eesti meistrivõistlused maratonis

Läinud pühapäeval, 23.09. toimusid Pirital 2018 aasta viimased rajaaerutajatele mõeldud meistrivõistlused maratonis 18 ja 25 kilomeetrit.

Võistlustel startis 25 sportlast. Juuniorid ja naised startisid 18 km pikkusel distantsil, mis koosnes viiest 3.6 kilomeetri pikkusest ringist ning kolmes ülejooksust, mille pikkus oli 160 meetrit. Esimesena lõpetas naise arvestuses Nina Riosa, kes sai oma lõpuajaks 1:35:54,2, teine oli Sigrid Leetsi ajaga 1:37:18,0 ning kolmas Anette Baum 1:45:03,7.
Naisjuuniorides oli parim Jelizaveta Fjodorva, teine Säde Lee Kerge ning kolmas Veronika Karotam.
Poistest oli parim 18 km pikkusel distantsil Albert Orlov, teine Kevin Poljans ning kolmas Ronald Kristjuhan.
Mehed läbisid süstadel ja kanuudel 25 kilomeetri pikkuse distantsi. Meeste võistlus koosnes 7 ringist aerutamisest ning 5 ülejooksust, jooksta tuli koos paadiga.
Võidu saavutas Kaspar Sula ajaga 2:15:11,3, kellel see on 2018 aastal kaheksas (8) Eesti Meistritiitel. Teise koha saavutas Tarmo Tootsi ajaga 2:17:06,6 ning kolmas Allan Aim 2:17:59,6
Meeste kanuusõidus oli esimesed 20 kilomeetrit esikolmik koos. Ning sellest sõidust noppis oma selle aasta 7 Eesti Meistritiitli Joosep Karlson ajaga 2:24:06,9, teine Andreas Baum 2:24:47,3 ja kolmas Taimo Priinits 2:26:06,8.
2018 aastaks on rajaaerutajate meistrivõistlused ja karikavõistlused peetud, jäänud on veel Baltimeistrivõistlused 6 oktoobril Jelgavas.