Uudised

Eesti meistrivõistlused mereaerutamises 2022, X Lahemaa maraton

Laupäeval peeti väljakutsuvates ilmastikuoludes stardiga Valkla rannast X Lahemaa maraton, mille
raames toimusid ka Eesti meistrivõistlused mereaerutamises. Üldvõidu ning Eesti meistritiitli saavutasid
kahesel meestesüstal Eesti juhtivad maratonaerutajad Indrek Kermon ja Andres Kaju, kes juunikuus
võitsid maailma raskeima aerutamismaratoni Yukoni jõel Kanadas. Võisteldi 24km ja 9km distantsil
ühestel ja kahestel meresüstadel, osales 70 võistlejat. Võistlust turvasid kohalikud vabatahtlikud
merepäästjad viie kaatriga.

Võistluste käigus puhus loodetuul 6-10 m/s, laine kõrgus oli 1-1,5 meetrit. Võistlejad said tunda nii
vastu-külje kui ka taganttuult, mis pani osalejate oskused väga mitmekesiselt proovile. Kogu päev
möödus päikesepaistes ja nähtavus oli väga hea.
Maratoni üldvõitjate aeg oli 02:24:59, Eesti meistrivõistluset hõbeda saavutasid meeste kahepaadil
Renee Preiman ja Kuido Kartau kolmandad olid Ott Väli ja Viljar Sinimeri ajaga 02:51:09 Meeste
ühesüstal võitis meistritiitli Oleg Mozessov, kes lõpetas kokkuvõttes kolmandal kohal ajaga 02:32:45
teine oli Koit Põder ja kolmas Hannes Kase.
Naistest oli parim Sigrid Leetsi, kes lõpetas üldarvestuses neljanda ajaga 02:34:05, naiste ühesüsta teine
ja üldarvestuses viies oli Anette Baum ajaga 02:36:03 pronksi saavutas Elsbeth Link. Naiste kahesüstal
saavutasid Eesti meistritiitli ja üldarvestuse üheteistkümnenda koha Triin Peips Eve Külasalu ajaga
02:42:54 hõbeda pälvisid Mari Taal ja Maili Jorro ning pronksi Angela Kaldmaa ja Riinu Rätsep.