Uudised

EMV meremaratonis tulemused. Uus distants ja rohke osavõtt.

Pühapäeval 06.09.2015 toimunud aerutamise meremaratonil Lahemaal osales 54  ühe- ja kahekohalist merekajakki, kokku võistles 78 aerutajat.

Turvalisust tagasid priitahtlikud päästjad ja vabatahtlikud ning kogu võistlus kulges suurepäraselt.

Eesti Meistrivõistluste arvestuses 24 km distantsil saavutas meeste K-1 klassis esikoha Indrek Kermon, naiste K-1 klassis Hanna Riive, meeste K-2 klassis Raigo Põder ja Allan Aim ning naiste K-2 klassis Merike Rahnik ja Margit Kaljo.

Võistlustel osalesid suurepärase tulemusega ka Eesti rajaaerutamise koondise tippsportlased Tarmo Tootsi ja Kaspar Sula, kes võitsid mere-matkakajakil meeste K-2 arvestuses hõbemedali.

Kaju Idavain

Pildil loosiauhinna võitja Mattias Idavain ja Tahe Marine esindaja Andres Kaju.

Lühemal 9 km distantsil võitis K-1 meesteklassis Mattias Idavain, kellele osutus seekord ka loosiõnn – Wind Solo PE uus merekajakk Eesti tootjalt Tahe Marine. Kahepaatide 9 km paremateks osutusid Thomas ja Signe Steinert ning Katri Liis Lepik ja Rute Reimann.

Kõik võistlustulemused: Lahemaa Maraton 2015

Võistlusilm oli ka sellel aastal aerutajaid soosiv, tuulevaikne ja kuiv. Nii tänavuste osalejate kui ka ürituse korraldaja Mart Reimanni sõnul oli sellel aastal pika distantsi muutmine õigustatud, rada oli põnevam ja mitmekülgsem, kulgedes Salmistu-Pedassaare ring-Rammu saar-Kaberneeme tipp-Salmistu. Tavapäraselt said kõik osalejad kasutada korralikku sauna, kus planeeriti juba järgmisi seiklusi, samuti pakuti suppi, mille eest tuleb taaskord tänada Puhkekeskuse Valkla Rand tublit personali.

WP_20150906_019 WP_20150906_017WP_20150906_014 Rahvas Lahemaa

Piltidel sportlased enne ja pärast starti (fotod M.Pedai, M.Ilumets).

Järgmine võistlus, kuhu on oodatud kõik aerutamishuvilised osalema, on 26.09.2015 Pirita Väike Maraton EKV XI etapp, distantsidega 1 kuni 9 km, harrastajatele 3 km.

Aerutamisföderatsioon

Uudistoim.MI

Sponsorid

Partnerid