Uudised

Eesti spordile valiti uued väärikad juhid

Koostöö tõi võidu. Urmas Sõõrumaa (vasakul) tänab tema toetuseks otsustava lause öelnud Tõnu Tõnistet (Foto: Ilmar Saabas)

 

15.04.2016 Tallinnas toimunud Eesti Olümpiakomitee täiskogul valiti EOK-le uus president, asepresidendid, täitevkomitee ja esindajate kogu liikmed järgnevaks neljaks aastaks

Eesti spordielu ja selle juhtimine on saanud uue hoo. Sellest annab tunnistust nii EOK presidentide valimiste eelne debatt, sisulised  ja tulised arutelud erinevates spordiringkondades kui ka näiteks EOK täiskogu esindatus valimispäeval kõigi 121 liikmega. Nüüd tuleb spordirahval kõik head mõtted ellu viia ja leida võimalusi Eesti spordi murekohtade ühiseks lahendamiseks.

Presidendivalimiste esimese vooru tulemus: Tõnu Tõniste 29 häält, Urmas Sõõrumaa 37 ja Jüri Ratas 55.

Teises voorus valiti EOK presidendiks Urmas Sõõrumaa, kes saavutas võidu Jüri Ratase ees vaid ühe häälega. Hääled jagunesid tasavägiselt 61:60

Asepresidentideks valiti Jüri Tamm ja Eesti Aerutamisföderatsiooni poolt esitatud presidendikandidaat Tõnu Tõniste.

EOK värkse president Urmas Sõõrumaa EOK asepresident Tõnu Tõniste
EOK värskelt valitud president Urmas Sõõrumaa (vasakul) ja asepresident Tõnu Tõniste (Fotod: Martin Ilumets)

Täitevkomiteesse valiti Urmas Paet, Anne Rei, Karol Kovanen, Toomas Tõnise, Marko Kaljuveer, Riho Terras, Oliver Kruuda, Reet Hääl, Hanno Pevkur, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Kõlvart, Mati Alaver, Erki Nool ja Kristjan Järvi.

EOK presidendi tänukõne Jüri Ratas
Urmas Sõõrumaa tänukõne (vasakul pildil) ja tasavägine vastaskandidaat Jüri Ratas (Fotod: Martin Ilumets ja Ilmar Saabas)
EOK valimiskomisjoni esimees M.Pedai WP_20160415_007
Häältelugemiskomisjoni esimees Martin Pedai avalikustamas valimistulemusi (Foto: Martin Ilumets) ja häälte lugemine (Foto: Martin Pedai)

Soovime edu uuele presidendile, asepresidentidele ja kõigile, kes seisavad ning tegutsevad Eesti spordielu ühiste väärtuste eest!

Martin Ilumets
EAF president
EOK esindajate kogu liige

Sponsorid

Partnerid