Uudised

Eesti täiskasvanute ja U16 meistrivõistlused rajaaerutamises

Läinud nädalavahetusel toimus Ida-Virumaal rajatavas Aidu Veespordikeskuses rajaaerutajate täiskasvanute ja U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused. 

Kahel päeval jagati välja mitmeid EOK100 erikujundusega medalikomplekte nii 200m, 500m, 1000m kui ka 5000m distantsidel ühe- ja mitmepaatides. Kuna tegemist on olümpiale kvalifikatseerumise aastaga siis põnevamad ja üllatavate tulemusega finišid olid just neil distantsidel. 

Ühekanuul võttis viiest viis kulda kanuuaerutaja Joosep Karlson. 500m ja 1000m distantsil võidutses kahepaadil Joosep koos pikaaegse paadikaaslase Andres Baumiga. Naiste süsta arvestuses ei olnud Narva aerutajale Elizaveta Fedorovale vastast ei ühe ega ka kahesüstal ainult neljasüsta 500m distantsil pidi Narva paatkond tunnistama Tartu ja Pärnu segapaatkonna paremust. Meeste arvestuses  segati kaarte tunduvalt rohkem ning oli ka suuri üllatajaid. Olümpiadistantsidel: ühese süsta 1000m distantsi võitis Team Estoniasse kuuluv Albert Orlov 0,81 sekundiga Aron Faberit, kes on samuti Team Estonia liige, kahese süsta 500m distants lõppes kõige kiiremini U16 vanuseklassi kuuluvatele Joonas Vähesoole ja Roman Orlovile, kes edestasid teiseks jäänud U23 vanuseklassi Pärnu ja Pirita paatkonda 1,74 sekundiga. 

200m sprindidistantsil näitas oma kiirust tippspordiga lõpparve teinud Kaspar Sula. 1000m kahesüsta arvestuses võitsid peaaegu 10 sekundiga Kevin Poljans ja Alexander Pekhenko teiseks jäänud Dünamo klubi paatkonda, mis koosnes vendadest Orlovidest. Pikamaadistantsi 5000m sõidu lõpetas esimesena Emajõe aeruklubi sportlane Aron Faber, teisena ületas finišijoone Ivan Andruschenko SAK Tartust ning kolmas oli Kevin Poljans Pärnust.

23-27 august toimuvad Saksamaal Duisburgis maailmameistrivõistlused, kus jagatakse välja ka esimesed olümpiapääsmed. Meie sportlased võistlevaid olümpiapääsmete nimel meeste ühesüsta ja ühekanuu 1000m, naiste ühesüsta ning meeste kahesüsta 500m distantsidel. 

Tulemused Eesti meistrivõistlustele

Sponsorid

Partnerid