Uudised

Eestile pronksmedal Olympic Hopes 2020 aerutamisregatilt

Neljapäevast pühapäevani toimusid Ungaris Szegedis selle aasta ainukesed rahvusvahelised võistlused, mis on mõeldud noortele lootustandvatele aerutajatele.

Eestlastest on võistlustules neli sportlast Elizaveta Fedorova Narvast, Martin Mikson ja Albert Orlov Tallinnast ning Aaron Faber Viljandist. Võisteldi kolmel erineval distantsil 200m, 500m ja 1000m ning neljas vanuseklassis U-15, U-16, U-17 ja U-18.

U-16 vanusklassi tütarlaste 1000m finaali kaksikvõit jäi Ungarisse ning kolmas koht ehk pronksmedal kuulus meie sportlasele Elizaveta Fedorovale, kes jäi võitjast maha 6,88 sekundit ning edastas neljandat kohta rohkem kui 7,3 sekundiga. Elizaveta sõitis ka teistel distantsidel kindlalt finaalides, olles 500m distantsil viies ajaga 2.02,82 ja 200m distantsil kuues.

Noormehed tegid meil väga südikad sõidud ning olid 200m distantsil b-finaalides, parimaks tulemuseks Aaron Faberi 5 koht ehk kokkuvõttes paremuselt 14 koht. Albert saavutas b-finaalis 9 koha ajaga 40,67 sekundit ning Martin oli b-finaali 7 ajaga 42,76 sekundit. Oma vanuseklassist pääses b-finaali 500m distantsil Aaron Faber ning lõpetas sõidu 2 kohaga ehk kokkuvõttes 11 koht. Poistest parimad tulemused 1000m distantsil saavutasid Martin Mikson ja Albert Orlov, kes olid vastavalt Martin a-finaali 8 koht ja Albert b-finaalis 3, kokkuvõttes 12 koht ning.

Sellel nädala on juba täiskasvanute kord ning meie sportlased Kaspar Sula, Joosep Karlson ja Deniss Tihhomirov annavad lahingu teistele aerutajatele ainukesel maailmakarika etapil, ka see võistlus toimub Ungaris Szegedis.