Uudised

Eestlased võidutsesid maailma pikimal aerutamise maratonil

Põhja-Ameerika asustamata aladel Kanadas Yukoni jõel toimunud aerutamise ultramaratonil osales üheksa masters-klass maratonaerutajat Eestist. Sel aastal juba 22. korda toimunud „Yukon River Quest“ maraton sai alguse Whitehorse linnast 22. juuni hommikul ja finisheerus jaanipäeval ajaloolises kullaotsijate linnakeses Dawsonis.

Lisaks kogu koondise 2 päeva ja 3 ööd kestnud ultramaratoni kontrollajas edukale läbimisele võtsid eestlasest parima tulemuse esmakordselt Eestist osalenud naisaerutajad Anette Baum ja Linda Tetsmann, kes võidutsesid ülekaalukalt naisteklassis ning Andres Kaju ja Indrek Kermon, kes saavutasid kahesüstade klassis meeste arvestuses esimese koha, seejuures läbisid mõlemad võidupaadid ekstreemvõistluse alla 43 tunni, pūstitades seeläbi omas klassis maratoni rajarekordid. Samas klassis võtsid kolmanda koha aerutamisföderatsiooni president Martin Ilumets ja ajakirjanik-saatejuht Marek Lindmaa. Võitjatele järgnesid paatkonnad Mart Reimann ühesüstal, kes võttis meeste sooloklassis kolmanda koha. Meeste kahekanuu klassis oli osalejaid enim ja meie mehed Rait Hutrov ja Rivo Perm saavutasid tänu põhjamaisele jõe lugemise oskusele kohalike indiaanlaste ja teiste põlisrahvuste konkurentsis suurepärase 6. koha.

Võistlejate keskmiseks kiiruseks kujunes kuni 15 km tunnis, mille saavutamist muutsid keeruliseks rasked olud öötundidel, navigeerimise ja kärestike läbimise oskus ning ohtlikult kõrge veetase. Kahepaadis hea tulemuse teinud Anette ja Linda kommentaar: „Seadsime endale eesmärgiks kahesüsta naisteklassi võidu ja oma võistlusklassi rekordi. Vaatamata keerulistele oludele õnnestus meil see eesmärk täita. Oleme väga õnnelikud “. Saatejuht, kellest saanud tulihingeline aerutaja Marek Lindmaa sõnul oli tegemist äärmiselt raske maratoniga, kus tuli võidelda vaheldumisi nii une, külma kui ka kõrge veetasemega. “Seda enam oli meil meeldiv üllatus, et suutsime välja sõita kolmanda koha” rõõmustas Lindmaa.

Võistluste korraldajate sõnul on kõigi  viie Eesti paatkonna finishisse jõudmine märkimisväärne kuna tavapäraselt katkestavad kuni 40% maratonil osalejatest. 

Eestlaste osalemist maratonil toetasid Honey Badger, World of Kayaks, Võhandu Maraton, Tõnisson Apartments, Tactical Foodpack, Sportland, Filmilint ning mitmed teised organisatsioonid ja kaasas olnud tugitiim Erki Pernik, Rauno Karro ning Aldis Toome.

Maratoni lisainfo Yukon Team Estonia veebilehelt.

Sponsorid

Partnerid