Uudised

Hõbedane medal ja mitmed kohad finaalides

Neljapäevast pühapäevani toimus Poolas Poznanis Olympic Hopes 2023 rahvusvaheline regatt, millest võtsid osa 43 riigi rohkem kui 700 sportlast.
Eesti sportlastel õnnestus koju tuua hõbedane medal ja mitmed finaalikohad.
Tallinna Dünamo aerutamisklubi sportlane Roman Orlov saavutas teise koha ja sai kaela hõbedase medalis U15 vanuseklassi 1000m ühesüsta finaalis, jäädes alla sakslasele vaid 0,03 sekundiga. 200m distantsi oma vanuseklassis lõpetas Roman neljandal kohal, medal jäi seekord 0,3 sekundi kaugusele.
Kahesüsta 500m distantsil U16 vanuseklassis pidid Joonas Vähesoo ja Roman Orlov tunnistama kolme paatkonna paremust ning lõpetasid oma finaali neljandal kohal, esikoht jäi vähem, kui sekundi kaugusele.
500m distants U15 vanuseklassis lõppes sel korral C-finaalis, mille lõpetas Pärnu aerutamisklubi sportlane Vladyslav Kapinos viiendana ning Pirita Aerutamisklubist Fred Kahu kuuendana. Pärnus treeniv Anya Drusinova võistles ühesüstal 1000m ja 500m distantsil, mõlemal distantsil oli ta finaalis, vastavalt seitsmes ja üheksas, 200m distantsil oli ta B-finaali kolmas.
Samuti jõudis finaali Põhjakotka esindaja Katrin Kolk, seda siis U16 vanuseklassis ja 200m sprindidistanstil, mille ta lõpetas üheksandal kohal. Katrin koos klubikaaslase Linda Raskaga võistles ka kahesüstal, leppides 200m B-finaali kolmanda, 1000m B-finaali seitsemenda ning 500m poolfinaali seitsmeda kohaga.