Uudised

Hooaja esimesed rahvusvahelised medalid

Läinud nädalavahetus toimus mitu suure osalejaskonnaga rajaaerutamise võistlust Euroopas.

Slovakkia pealinnas Bratislavas võistlesid meie noored Joonas Vähesoo ja Roman Orlov igaastasel Bratislava regatil järjekorras juba 37. Üheste süstade 200m distantsi lõpetas Joonas 8. kohaga ja Romanil õnnestus tõusta poodiumi kolmandale astmele ning saada kaela pronksmedal. Pronksise sõidu tegid noormehed ka kahesüstade 500m distantsil, mis on ka Olümpia kavas olev distsipliin.

Team Estonia sportlased osalesid samal ajal Poolas Poznanis teisel maailmakarika etapil. Elizaveta tegi oma debüüdi täiskasvanutega võisteldes ja võttis osa ühesüstal kolmel distantsil 200m., 500m. ja ka põneval 5000m. Elizaveta parimaks kohaks sel võistlusel jäi 5000m. 9. koht. Poolekilomeetrisel distantsil lõpetaks ta kahjuks poolfinaali viimasena ning edasi finaali ei pääsenud. Sprindidistantsil saavutas Elizaveta b-finaali 9. koha. Oma järgmise rahvusvahelise etteaste teeb Elizaveta juuli alguses toimuvatel juunioride ja U23 maailmameistri võistlustel Itaalias.

Joosep Karlson võistles samuti kolmel distantsil. 500m distansil, mida Joosep sõidab ka Krakowis toimuvatel Euroopa mängudel, oli ta b-finaali kuues. Olümpiadistsipliinil ühekanuu 1000m. aga b-finaali viies. Põnevas, viie ülejooksu ning kuuel väikesel ringil toimunud 5000m. sõidu võit rändas Ungarisse ning Joosep kordas jällegi 5. kohta nii nagu ka paar nädalat tagasi toimunud eelmisel maailmakarika etapil.

Järgmine suurem mõõduvõtt tuleb meie sportlastel Soomes Tamperes juba mõne nädal pärast.

MK tulemused

Bratislava regati tulemused

Sponsorid

Partnerid