Uudised

Järgmisel aastal valmivas Aidu veespordikeskuses toimusid Eesti Meistrivõistlused aerutamises

Läinud kahel nädalavahetusel toimusid rajatavas Aidu veespordikeskuses rajaaerutamise meistrivõistlused juunioridele, noortele ja täiskasvanutele. Kolmel päeval võisteldi kolmel eri distantsil ja viies erinevas paadiklassis. Kokku osales 145 sportlast erinevatest Eesti aerutamisklubidest.

Noored võistlesid kahel päeval 1000 meetri ja 500 meetri distantsil. Parim süstasõitja noormeeste seast mõlemal distantsil oli Martin Mikson Põhjakotka spordiklubist ja neidude arvestuses Jelizaveta Fjodorova Narvast. Kanuuklassis võidutses mõlemal distantsil Narva sportlane Ivan Pettsenko.

Neidude kahesüstade arvestuses oli parim mõlemal distantsil Põhjakotka spordiklubi paatkond Kolk-Karotam. Noormeeste kaheses süstas said Eesti meistritiitli 1000 meetri ja 500 meetri distantsil Põhjakotka klubi sportlased Martin Mikson ja Sergei Koltšin. Neljastel süstadel olid neidudest parimad Põhjakotka klubi paatkond Karotam-Kolk-Hirvi-Kurg ja noormeestest samuti Põhjakotka noorsportlased Vassiljev-Koltšin-Mikson-Damaskin.

Täiskasvanud võistlesid lisaks 1000 ja 500 meetrile ka 200 meetri sprindidistantsil.

Süstaaerutaja Kaspar Sula krooniti sel aastal 7 kordseks Eesti Meistriks, kes võitis ära kõik distantsid ja süstaklassid. Parimaks kanuuaerutajaks tuli sel aastal Joosep Karlson, kes võitis võimalikust kuuest kuldmedalist kuus.

Naiste arvestuses võidutses noorteklassis võistlev Jelizaveta Fjodorva Narvast 1000 ja 200 meetril distantsil,  500 meetrisel distantsil oli parim Narva esindaja Natalja Tortsova.

Juuniorid võistlesid noormehed 200m ja 1000m distantsil ning neiud 200 ja 500m distantsil üheste ning kaheste paatidega. Neljapaatidel oli kavas 500m distants. 200m sprindistantsil oli parim noormeestest Viljandi sportlane Aron Faber ja neidudest Jelizaveta Fjodorova. Samad sportlased krooniti Eesti meistriteks ka pikematel distantsidel.

Tulemused: https://app.aerutaja.ee/et/tulemused

Sponsorid

Partnerid