Uudised

Juunioride ja U23 MMil Eestile 4. koht

Lõppenud nädalal toimus Ungaris, Szegedis 2022 aasta maailma meistrivõistlused juunior ja U23 vanuseklassi nooraerutajatele.

Eestit olid esindamas neli noort, kellest kolm kuuluvad ka Team Estoniasse: Jelizaveta Fedorova (TE) Narvast, Aron Faber (TE) Emajõe aeruklubist ning kahene paatkond Aleksandr Pekhenko ja Albert Orlov (TE) Pirita Aerutamisklubist.

Eestlastest parima tulemuse saavutas Narva aerutaja Jelizaveta Fedorova. Juunioride vanuseklassi 1000m finaalis saavutas Liza tubli 4. koha, kaotades võitjale Slovakkia aerutaja Bianka Sidovale natukene üle nelja sekundi, pronksmedalist jäi teda lahutama vähem, kui pool sekundit. Mõned kuud tagasi võttis ta sama vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustelt sel distantsil pronksmedali. 500 meetri distantsil oli Jelizaveta B-finaali teine ehk kokkuvõttes 11. Esmakordselt kavas olnud 5000m distantsil võitles Liza välja 5 koha, kuld jäi Ungarisse, hõbe liikus Itaaliasse, pronks Argentiinasse, 4 koha saavutas Poola sportlane.

U23 vanuseklassis oli meil võistlustules ühe- ja kahesüst. Ühesel süstal 500m ja 1000m distantsil Aron Faber piirdus ainult eelsõitudega ja 5000m distantsil saavutas 20. koha.

Kahesel süstal Orlov/Pekhenko 1000m distantsil saavutasid kokkuvõttes 16. koha, ehk lõpetasid B-finaali 7. kohal. 500m distantsil pidid noormehed piirduma eelsõiduga.

Juba järgmisel nädalavahetusel on 7 meie parimat noort esindamas Eestit igaaastasel Olympic Hopes regatil, mis seekord toimub Slovakkias, Bratislavas.