Uudised

Juunioride ja U23 MM’il Eestile 5. koht

Läinud nädala toimus merepinnast rohkem, kui 800 meetri kõrgusel Itaalias Auronzos rajaaerutajate juunioride ja U23 vanuseklassi maailmameistrivõistlused, millest võtsid osa 3 Eesti sportlast juunioride vanuseklassis ning 3 U23 vanuseklassis. Võistlus toimus viiel päeval ja sellel osalesid 65. eri riigi sportlased.
Parimaks mitte olümpidistantsi tulemuseks jäi Elizaveta Fedorova viies koht U23 vanuseklassi neidude ühesüstade arvestuses. Olümpiadistantsil 500m distantsil jäi Elizaveta kahjuks napilt A- ja B-finaalide ukse taha. Aga selle eest 5000m sõidus tuli tulemuseks 11. koht.
Võistluse noorim paatkond Roman Orlov / Joonas Vähesoo tegid olümpiadistansil K-2 500m C-finaalis südika sõidu ning saavutasid 5. koha. 1000m distantsi, mis ei ole olümpiamängudel kavas, jäi nende parimaks tulemuseks B-finaali 4. koht ikkagi maailmas omavanuste 13. koht.
Ühesüsta sõidud sel korral Romanil kahjuks ebaõnnestusid, 1000m pool-finaalis kadus tal tasakaal mõnikümmend meetrit enne distantsi lõpetavat finishijoont ja tema tulemust kirja ei saanud ning 5000m sõidu lõpetas tema jaoks, purunenud paaditüür.
Anna Drusinova sõitis ennast 1000m juunioride arvestuses B-finaali ning selle lõpetas ta 6. kohaga. 500m olümpiadistantsil oli ta samuti B-finaalis ning lõpetas selle finisheerudes üheksandana ehk Anna on omavanustes maailma 18. aerutaja sel distantsil.
5000m sõidus platseerus ta 8. kohale kaotades sõidu võitnud Suurbritannia esindajale vähem, kui 1 minuti ja 50 sekundiga.
U23 meeste kahesüsta esindajad Aron Faber/ Alexander Pekhenko saavutasid 1000m distantsil B-finaali 8. koha.
Aron võistles ka ühesüstal kahel distantsil 500m piirdus ta ainult eelsõiduga ning 5000m sõidus oli ta 22. kes ületas finishijoone.
Nooraerutajad on teinud väga head etteasted ning meie noortel on võimalus ka nö. suures mängus kaasa lüüa.
Eesti meistritiitlid jagavad aerutajad välja 5. ja 6. augustil toimuvatel Eesti Meistrivõistlustel Aidus.