Uudised

Juunioride ja U23 vanuseklassi Maailma meistrivõistlused

Neljapäevast kuni pühapäevani toimusid Rumeenias Juunioride ja U23 Maailmameistrivõistlused 61 riigi osavõtul.
Eestlastest oli võistlemas: Aleksei Lobanov ühesüst (Jun. K-1) 200m., Aron Faber ühesüst (Jun. K-1) 1000m ja 500m., Lobanov/Mihhailov kahesüst (Jun. K-2) 1000m. ja Deniss Tihhomirov ühekanuu (U23 C-1) 200m ja 1000m.

Esimesel päeval toimusid meie sportlastel eelsõidud. 1000m ühesüstal pääses edasi poolfinaali Aron Faber, kes jätkas samal distantsil oma võistlust reede hommikul poolfinaalis kell 9:24, tulemuseks 9. koht, mis kahjuks edasipääsu ei taganud. Neljapäeva hommiku poolses programmis oli ka kahesüsta (Lobanov/Mihhailov) 1000m eelsõit, kus esimeselt veelt startisid Lobanov/Mihhailov. Nende sõidu tulemuseks seitsmes aeg ning koht reede hommikuses poolfinaalis. Oma meelisalal 1000m ühekanuul ei õnnestunud Deniss Tihhomirovil pääseda edasi poolfinaali. Aleksei Lobanovi 200m poolfinaali pääs jäi 1,4 sekundi kaugusele. Laupäeval oli Aron Faberil ka kavas 500m distants ühesüstal, kahjuks lõpetas ta distantsi 8 kohaga, mis talle edasi pääsu poolfinaali ei taganud.  Deniss Tihhomirov lõpetas oma 200m eelsõidu 7nda kohaga, mis tagas talle ka koha laupäeva hommikuses poolfinaalis. Poolfinaali lõpetas Deniss 8nda kohaga ning pääses ajaga edasi B-finaali, kus tegi väga tubli sõidu ning lõpetas selle 6 kohaga. Kokkuvõttes Denissile 15 koht 200m sprindidistantsil ühekanuul.

Alates viiendast augustist, kuni Ungaris toimuvate Maailmameistri võistlusteni (21-25 august) valmistub Deniss Budapestist TIP (Talent Identification Program) laagris peatreener Imre Pulai käe all. Joosep Karlson ja Kaspar Sula teevad veel oma viimased kontrollstardid enne Maailmameistrivõistlusi nädalavahetusel toimuval Baltic Cup’il Lätis, Limbažis, kus Eestit on esindamas umbes 20 liikmeline koondis.

 
EAF peasekretär
Kristo Sepp

Sponsorid

Partnerid