Uudised

Koondise aasta tähtsaim võistlus. Racice MM

Eile algas Aerutamise MM Tšehhis, Racices. Esindatud on 70 riiki üle maailma. Esimesel päeval võistlesid parasõitjad. Kõik tavaklassid alustavad täna. Koondisele on tegemist hooaja tähtsaimate startidega. Ühtlasi jõuab lõpule ka esimene aasta uue peatreeneri, Imre Pulai, käe all.

Eestit esindab 5-liikmeline koondis. Tarmo Tootsi ühesüstal, Joosep Karlson ühekanuul, Kaspar Sula ja Kaarel Alupere kahesüstal. Samuti esindab Eestit soomlanna Nina Riosa ühesüstal.

Esimesena asub võistlustulle Nina, kes stardib naiste ühesüstal 500m distantsil. Ninale on see pigem kõrvaldistantsiks. Peamiseks eesmärgiks on teha hea tulemus 5000m distantsil.

Kaspar Sula ja Kaarel Alupere keskenduvad ainult 500 meetrile. Tänu loosiõnnele ja konkurentide loobumisele on edasipääs eelsõidust sisuliselt kindel. Tuleb ainult lõpetada ja paadiga läbida tehniline kontroll. Sama seis on ka Tarmo Tootsiga 1000m distantsil. Esimene päev saab raskem olema Joosep Karlsonile. 1000m eelsõidus peab edasipääsemiseks tulema 9 võistleja konkurentsis 7 parema hulka.

Võistlused kestavad pühapäevani. Kõik ajakavad, tulemused ja videod sõitudest on leitavad võistluste lehelt http://www.canoeracice.com/en/. Otseülekannet näeb siin http://www.canoeracice.com/en/race/live-tv

 

Andres Kaju

Peasekretär

Sponsorid

Partnerid