Uudised

Lahemaa maraton 2019

Laupäeval peeti heades ilmastiku oludes Lahemaa maraton 2019. Stardis oli üle 60 sportlase nii ühestel- kui kahestel süstadel, Eestist kui ka Venemaal. Võisteldi kahel distantsil 9 kilomeetrilsel Pedassaare ringil ja 24 kilomeetrisel distantsil Eesti meistrivõistluste arvestuse.

Maratoni üldvõit ning Eesti meistritiitel kuulus kahesele süstale Koit Põder ja Allan Aim ajaga 2.10:02. järgnesid Kuido Kartau ja Renee Preimann, ning kolmas Raigo Põder ja Kristjan Oras. Meeste ühestest süstadest võitis Andres Kaju, kes lõpetas kokkuvõttes 4 kohaga ajaga 2.25:46, teine Priit Purde ning kolmas Raul Lepasild. Naistest oli parim Sigrid Leetsi ajaga 2.27:51, teine Anette Baum ja kolmas sportlane Venemaalt Ljudmila Stepanova. Kiirem naiste kahesüst oli Merike Rahnik ja Eve Külasalu ajaga 2.34:54, teine Laura Hitrova ja Annabel Pors.

Lühema 9 kilomeetrise distantsi lõpetas 6 paatkonda, esimesena ületasid lõpujoone kahesesüstaga sõitnud Hillar Irves ja Tuuli Taaber.

September on maratonaerutajatel väga tihe kuu, järgmisel nädalal (14.09) peetakse Emajõe maraton, 21 september on Pirita Väike Maraton, 22 september rajaaerutajate Eesti Meistrivõistlused maratonis ja 28 september Kiilujälg, stardiga Vaskjalalt.