Uudised

Maratonaerutamise Eesti meistrivõistlused

Läinud laupäeval, suurepärase aerutamisilmaga, toimusid esmakordselt Rummu karjääri kristallselgel veel aerutamise maratondistantside Eesti meistrivõistlused. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenisid EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Võisteldi kolmel distantsil täiskasvanute ja juunioride arvestuses, ehk kokku jagati välja 6 medalikomplekti.

Kõige pikema peaaegu 25 kilomeetrise ja 5 ülejooksuga distantsi läbis kõige kiiremalt Emajõe aeruklubis treeniv Aron Faber ajaga 1:42.37,92, temast pool minuti hiljem jõudis Pärnu aerutajate klubis treeniv Kevin Poljans ning kolmandana oli kohal Tallinna Põhjakotkast esindav „vanameister“ Vitali Sõritski.

Naiste ühesüst, meeste kanuu ja noormeeste ühesüstal võistelnud sportlased vastavalt juhendile pidid läbima ühe ringi ja ühe ülejooksu vähem. Meeste üheste kanuude klassis võidutses Joosep Karlson, Andreas Baumi ja Rain Metsoja ees. Naise ühesüsta võit läks Pirita Aerutamisklubi esindavale Nina Riosale, kes edestas ülipikki aerutamismaratone sõitvat ja võitvat Anette Baumi nelja ja poole minutiga, kolmandana ületas finišijoone Elizaveta Fedorova. Kõige suurema osalejatearvuga võistlusklass oli noormeeste ühesüst, 11 sportlast kuuest erinevast aerutamisklubist. Kõige kiiremini jõudis finišisse Tartus treeniv Ivan Andruschenko, temale järgnes Pirita klubi esindav Joonas Vähesoo ning kolmanda Markus Tugevus Pärnust.

Neiude ühesüst ja noormeeste ühekanuu kujunes Tallinna Põhjakotka spordiklubi maavõistluseks, nimelt kahes sõidus olid ainult antud spordiklubi sportlased. Neiude 17 kilomeetrise võistlusmaa esikolmik oli Katrin Kolk, Emika Gutmann ja Linda Raska. Kanuude esikolmik oli Aleksei Sdobnov, Rem Samsonov ja Artemi Kukuškin.

Tulemused: https://app.aerutaja.ee/results/exportpdf?competition_oid=10144278

Aerutajate viimane karikaetapp toimub juba järgmisel laupäeval 23.09 Pirital.

Sponsorid

Partnerid