Uudised

Meremaraton 2020

Pühapäeval (30. augustil) peeti keerulistes ilmastikuoludes stardiga Valkla rannast IX Lahemaa maraton. Tegemist oli tõelise katsumusega merel, kus oli vaheldumisi nii päikest ja siledat vett, kui ka tuult, lainet ja tugevat vihma minimaalse nähtavusega. Võistlusel osales üle 100 sportlase ühestel ja kahestel süstadel. Arusaadavatel põhjustel oli välismaalaste osalus raskendatud, siiski osalesid ukrainlased kahepaadil. Võisteldi kahel distantsil 9 kilomeetrilsel Pedassaare ringil ja 24 kilomeetrisel Eesti meistrivõistluste distantsil. Võistlust turvasid kohalikud vabatahtlikud merepäästjad kuue kaatriga.

Maratoni üldvõidu ning Eesti meistritiitli saavutasid kahesele meestesüstale Raigo Põder ja Kristjan Oras ajaga 02:06:05, hõbe kuulus Indrek Kermonile ja Andres Kajule ning pronks  Koit Põdrale ja Allan Aimile. Meeste ühestest süstadest võitis meistritiitli Eduard Taivere, kes lõpetas kokkuvõttes 4 kohaga ajaga 02:13:20, teine Assar Jõepera ning kolmas Ivar Hütt. Naistest oli parim Sigrid Leetsi, kes lõpetas üldarvestuses kaheksanda ajaga 02:20:31, teine Tiina Hodakov ja kolmas Kersti Raja. Naiste kahesüstal saavutasid Eesti meistritiitli ja üldarvestuse üheksanda koha Linda Tetsmann ja Anette Baum ajaga 02:21:56, hõbe Merike Rahnik ja Eve Külasalu ning pronks  Reeda Tuula Fjodorov ja Piibe Tammemäe. Lühema 9 kilomeetrise Pedassaare distantsil said üldvõidu Artem Parkhomenko ja Olha Samozhonova Ukrainast.

Vaata tulemusi: Tulemused

Järgmine suurem aerutamismaraton on juba sel nädalavahetusel stardiga Võrust, Võhandu maraton.