Uudised

Olympic Hopes 2022

Lõppenud nädalal toimus Slovakkias, Bratislavas Olympic Hopes 2022 regatt, millest võtsid osa 7 Eesti sportlast, Pirita Aerutamisklubist Joonas ja Roman, Pärnu aerutamisklubi Markus, Põhjakotkast Linda, Katrin ja Aleksander ning SAK Tartust Kaarel. Võistlustel osalesid üle 40. riigi noorsportlased.
Joonas ja Roman tegid kõvad sõidud oma vanusklassis kahesüstal.
1000m distantsil võitlesid noormehed ennast finaali ning lõpetasid seal 9 kohal ajaga 3:46:540, kaotades sõidu võitnud Ungari paatkonnale 8,66 sekundit. 200m distantsi lõpetas kahesüst B-finaalis 8 kohal. Joonas ja Roman olid ka kahesüstades selle vanusklassi, kõige noorem paatkond! Nii et noormeestel on järgmisel aastal veel aega sellelt võistluselt medal tuua.
Roman saavutas 500m ühesüstal finaalis 4 koha kaotades sõidu võitnud Ungarlasele 4,32 sekundit, Joonas pidi leppima B-finaali kuuenda kohaga.
Pärnu esindaja Markus Tugevus  kahjuks ühelgi distantsil edasi ei pääsenud, saades eelsõitudes vastavalt 6.koha (1000m), 7.koha (500m) ja 5.koha (200m), järgmisel aastal on Markusel võimalus näidata juba, mis puust Pärnu mehed on tehtud.
SAK Tartust, Kaarel Heinalo 1000m distantsi sõidud pidi lõppema kahjuks teises poolfinaalis olles edasi saanud eelsõidust, 200m sõit viiendas eelsõidus ning 500m sõit teises eelsõidus.
Põhjakotka neiud Katrin ja Linda tegid peaaegu kõik, mis võimalik.
Katrin Kolk külastas finaale mitmel korral, 1000m distantsil ajaga 4:37:240 oli ta 8. 500m distantsil võitis Katrin b-finaali ajaga 2:11:160 ning 200m sprindidistantsil oli jällegi finaalis lõpuajaga 46:680, mis tagas 6. koha. Linda oli 1000m poolfinaalis 7., mis kahjuks edasipääsu ei taganud, samuti juhtus ka 500m. pool-finaalis. 200m teise pool-finaali lõpetas Linda kahjuks 7. kohaga, mis jättis ka sel korral ta finaalide ukse taha. A. Vassiljev tegi igati arvestatavad sõidud aga kahjuks eelsõidust tema edasi ei pääsenud,
Selle aastane Team Leader oli meil Teet Vähesoo, tema sõnadega: Teamleader on uhke ja rahul 🇪🇪💪, noortelt poistelt (K-2) kolm finaali ja Katrinilt kolm finaalis “Pole paha”