Uudised

Pärnu Lahtised MV ja Eesti 7. ja 8. KV etapp

24. juuli õhtul alguse saanud pikk võistlus nädalavahetus tõi Pärnusse kokku Eesti parimad noorsportlased ja lisa ka Läti Vabariigist. Kahjuks jäid võistlustest kõrvale meie olümpiakohta püüdvad neljasüsta mehed Kaspar Sula, Kaarel Alupere, Kristjan Oras ja Tarmo Tootsi, kes on hetkel treenimas Otepääl Pühajärvel. Vaatamata sellele olid meeste sõidud väga pinglised.

11731638_810509295723284_314676827490072472_o
Naiste absoluutne liider Anette Baum – Pärnu Aerutmisklubi

Pärnumaa Lahtised Meistrivõistlused 2500m/5000m

Esmakordselt viidi Eestis pikamaa distantsi võistlus läbi ICF’i määrustikus nõutud kujul. 5000m distants tuli läbida ühel suurel ringil ja viiel väiksesel ringil. Noortel tuli läbida aga üks suur ja väike ring.

11754368_810508745723339_2629875308400607195_o
Pärnumaa meister Karmo Siim – Pärnu Aerutmisklubi
11741086_810514075722806_1727747063031276817_o
Veterandie 200 m sprindi osavõtjad

Seoses võistlustel nähtuga panen kõikikidele Eesti aerutuamistreeneritele südameasjaks õpetada oma sportlastele selgeks paar elementaarset asja:

• Kohtunik on püha ja temaga ei vaielda.
  • Stardi- ja finišijoont ületakse ainult oma enda võidusõidu ajal, soojendusel või mahasõidul seda ei tehta.
  • 3 minutit enne starti peavad kõik võistlejad olema startimise alas, mis on maksimaalselt 100m kaugusel stardijoonest.
  • Jätkuvalt on stardikäsklus kolmekohaline READY, SET, GO!, millest viimane käsklus lubab alles avatõmbe teha.
  • Starditakse koha pealt!
  • Teise sportlase lainel sõitimine on sprindi distantsidel keelatud!!!

Siiralt loodan, et kõik treenerid parnandav olemasolevaid vigu ja kahe nädala pärast Tallinnas Harku järvel EMV kohtudes on kõik juba paremad sportlased!