Uudised

Poznanis lõppes EM

EM Poznanis tõi viimasel päeval Eesti sportlastest starti vaid Andrei Solovjovi õpilase Jelizaveta Fedorova(Narva Vikingid), kes tegi kaasa täisprogrammi distantse. Pühapäeva jäid kaks osalemist B-finaalides. Kell 12:10 500 m B-finaal, 3.vesi ja tulemuseks 3.koht ajaga 2.01,250. Sõidu võitis prantslanna Romane Charayron 1.59,983-ga, Katalin Gere Serbiast teine ajaga 2.00,810. Lizale 500 m distantsilt kokkuvõttes 12.koht. Euroopa meistriks sel distantsil krooniti ungarlanna Sara Fojt (1.54,827), 8 A-finalisti ajad olid kiiremad kui narvalannal.
16:05 ootas ees viimane pingutus, 200 m sprindi B-finaal. Sõidus, mille võitis taanlanna Katrine Jensen (43,402), lõpetas Liza lätlanna Malanija Camane järel 8-ndana, kaotust kiireimale kogunes 3,035 sekundit. Kokkuvõttes 17.koht.
Juunioride arvestuses jätkus medaleid 13 riigi sportlastele, edukaim Ungari 12 autasuga (9-1-2). U23 vanuseklassis jätkus medaleid 15 riigile, enim taas Ungaril, kokku 6. Kaks kulda Taanile ja üks pronks lõunanaabritele Lätti, Roberts Lagzdins ühekanuu 1000 m distantsilt.
Kas aastal 2022 võiks medaliriikide hulka lisanduda veel üks, E-tähega algav riik? Poznanis ollakse selles osas optimistlikud!