Uudised

Aerutamise Eesti Meistrivõistlustel selgitati välja kanuu- ja süstasportlaste paremik

Möödunud nädalavahetusel 6.-7.augustil Tallinnas Harku järvel läbiviidud Eesti Meistrivõistlustel aerutamises osales kokku 121 sportlast üle Eesti. Jagati välja Eesti meistritiitlid ja auhindadega premeeris parimaid sportlasi taaskord EURONICS.

Noorte EMV-l osales 70 aerutajat, kes selgitasid välja noorteklassi paremiku. Meistrivõistluste tulemused SIIT

WP_20160807_12_51_12_Rich Täiskasvanute meistrid

Pildil: Eesti Meistrivõistluste võitjad ja medalistid. Noorte meistrid vasakul ja täiskasvanud paremal fotol  (Fotod: EAF)

Soodsates ilmastikutingimustes toimunud võistlused viidi läbi kahel olümpiadistantsil – 200 ja 1000 meetri pikkustel radadel. Lisaks võisteldi 500 meetri distantsil.

Tänavu Euroopa Meistrivõistluste finaalis 9. koha ning U-23 Maailmameistrivõistluste finaalis 8. koha välja sõitnud pärnakast kanuumees Joosep Karlson näitas head sõitu ka Eesti Meistrivõistlustel, saavutades kõigil distantsidel esikoha, tulles seeläbi 6-kordseks Eesti Meistriks 2016 aastal. Pärnu Kalevi Aerutamisklubi esindaja Karlson võttis kindla võidu ka 200, 500 ja 1000 meetri distantsidelt kahekanuul koos Andreas Baumiga Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist.

6-kordne Eesti meister 2016 Joosep Karlson (vasakul) Andreas Baumiga

Pildil: võidukas kahekanuu, Eesti meistrid 2016 Joosep Karlson ja Andreas Baum (Foto: Gunnar Baum)

Kaasahaaravaks osutus ka meeste 200 meetri finaalsõit, kus meie aerutamise esisprinter, SAK Tartu esindaja Kaspar Sula alistas kindlalt oma konkurente. Teisena finišeerus meie aerutamise noor talent Maksim Mavrovski Spordiseltsist Põhjakotkas, edestades napilt kolmanda koha saavutanud SAK Tartu esindajat Kaarel Aluperet. Meie pikaaegne esiaerutaja Tarmo Tootsi, Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, pidi seekord leppima aga neljanda kohaga, kaotades Aluperele 0,4 sekundit.

6-kordne Eesti meister 2016 Kaspar Sula (paremal) Kaarel Aluperega

Pildil: võidukas kahesüst, Eesti meistrid 2016 Kaarel Alupere ja Kaspar Sula (Foto: Gunnar Baum)

Parima süstamehe tiitli 2016 pälvis Kaspar Sula, kes viis meistrivõistlustelt koju 6 kuldmedalit kuid pidi siiski tunnistama pika distantsi meistri Kaarel Alupere kindlat paremust meeste 1000 meetri sõidus. Alupere võitis lisaks individuaalsõidule kuldmedalid ka kahepaadil Alupere-Sula kõigil distantsidel ning neljapaadil koosseisus Sula-Alupere-Tootsi ja Allan Aim.

WP_20160807_14_31_31_Rich (1)

Pildil: 6-kordne rajaaerutamise Eesti Meister 2016 Kaspar Sula ERR ajakirjanikele intervjuud andmas (Foto: EAF)

Naiste 200 ja 500 meetri distantsidel võidutses narvalane Natalja Tortsova, kes koos Anastassia Pšenitšnajaga võitis kahesüstal kuldmedali ka naiste 200 meetri distantsil.

Anette Baum Pärnu Kalevi Aerutamisklubist oli kindlalt parim naiste 1000 meetri distantsil ja koos Eve Külasaluga Viljandi Aerutamisklubist võeti 500 meetri kuld veel kahesüstal ning neljasüstal koos Pärnu Kalevi, Viljandi AK ja SAK Tartu esindajate Eve Külasalu ning Ene-Ly Hennoga.

Eesti Meistrivõistluste täiskasvanute arvestuses oli koondtulemuste põhjal parim võistkond Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ning noorte arvestuses Spordiselts Põhjakotkas.

Täname kõiki kaasaelajaid ja EAF toetajat Euronicsit!

Vaata ka ERR uudislugu ETV õhtustes uudistes.

Õnnitleme võitjaid!

Martin Ilumets
EAFpresident

Sponsorid

Partnerid