Uudised

Slalomistide kevadine võistlus Jägala jõel

Märtsikuu viimasel päeval toimusid Jägala jõe kevadisel veel traditsioonilised Balti Karikas ja Harju Open.

Kuna suurem lumevaip sulas juba veebruaris, siis rippus võistluste toimumine juuksekarva otsas. Õnneks panid esimesed suvised soojakraadid viimased hanged sulama, mis koos reedese vihmasajuga hoidsid veetaseme täpselt üle võistlusteks vajaliku miinimumi.   Üle aastate ühele parima ilmaga Balti Karikal asus starti 27 sportlast Eestist ja Lätist, kes esindasid kokku 7-t erinevat klubi. Harju Openil oli startijaid 22.

Balti karika raames sõideti traditsioonilist süstaslaalomit, kus paremusjärjestus selgitati kahest sõidust parima arvestamisel.  Naiste süstaklassis võitis Kersti Pärnamägi ja tema järel võttis teise koha nooruke Marie Peiker. Marianne Klopets saavutas kolmanda koha. Meeste süstaklassis läks napp võit Siim Peetrisele, kellele järgnesid isa-poeg Tarmo ja Martin Peiker.  Kuna madal veetase teeb kanuutamise väga väljakutsuvaks, siis oli kohaletulnud julgeid vähe ja otsustati teha naiste ja meeste peale üks klass. Kõrgeima koha võttis Siim Peetris, kellele järgnesid Martinš Brencic ja Marta Žižmare Lätist. Tunnustamisväärt oli ka eraldi Whitewater klass, millele oli tulnud mõõtu võtma neli sportlast. Esimese kohas võttis kindlalt Toomas Velka. Hõbedase medali teenis Andres Mereäär ja kolmandale kohale tuli Märt Öövel.

Harju Openi raames sõideti kolme väravaga kärestikusprinti. Kohaletulnud olid mitteklassikalisest sõidust meeldivalt üllatunud ja tõdesid, et mõõduvõtt oli füüsiliselt raskemgi, kui klassikaline slaalom. Palju põnevust lisas vabaks jäetud paadivalik, millega nii mõnigi sportlane ehk sõrme lõikas.   Naisteklassis sõitis parima aja Kersti Pärnamägi, kellele järgnesid Marianne Klopets ja Marie Peiker.  Meesteklassis võitis kõigest 0,1 sekundiga Siim Peetris. Talle järgnes Tarmo Peiker ja kolmandaks tuli Martin Peiker.

Balti Karika tulemused

Harju Open tulemused

Võistluste pildigalerii   

Partnerid ja toetajad:

Eesti Kultuurkapital
Nelson Timing OÜ
Fotohütt OÜ
OÜ AVA-Ekspress
OÜ Paddle The World

Sponsorid

Partnerid