Uudised

Spordinädal 2016

Kutsume üles kõiki meie klubisid ja aerutamisringkondi korraldama avatud treeninguid ning aerutamist tutvustavaid üritusi 10.-18.septembril 2016 toimuva liikumisnädala raames.

Programmiga on võimalik liituda siit: http://spordinadal.ee/urituse-korraldajale

Terve Eesti eest!

Martin Ilumets
EAF president

Terve eesti eest EOK

 

Lisainfo: EOK pressiteade 6.september 2016

Spordinädal 2016 – enam kui 600 sündmust üle Eesti!

10.-18. septembrini tähistatakse Eestis teist aastat järjest üle-Euroopalist spordinädalat, mis tänavu kutsub nii noori kui täiskasvanuid üles leidma endale sobiva liikumisrütmi.

Spordinädalast võtab osa 350 üldhariduskooli, kümned spordiklubid ning mitmed ettevõtted ja organisatsioonid, kes viivad läbi kõikvõimalikke sündmusi. Kavas on näiteks virgutav võimlemine vahetundides, töökollektiivi tervise- ja liikumispäevad, aga ka suurele publikule suunatud avatud treeningud.

Eesti Olümpiakomitee asepresidendi ja spordinädala patrooni Jüri Tamme sõnul on meeleolukad sündmused parim viis erinevas vanuses inimestele endale sobiva liikumisrütmi leidmiseks ja oma keha ja vaimu tugevdamiseks.

“Spordinädala moto “Leia oma rütm!” kutsub inimesi avastama uusi võimalusi liikumis- ja spordiharrastuseks ja seda tehes leidma sobiv sagedus nende harrastamiseks,” ütles Tamm. “Eesti elanikud ei liigu piisavalt. See on fakt. Tervislikumaks ja tervemaks eluks piisab tegelikult juba õige vähesest, alustuseks kas või igapäevastest pooletunnistest jalutuskäikudest või vähe hoogsamast trennist paar-kolm korda nädalas.”

Nagu mullu, keskenduvad koolid laste ja noorte harimisele ning neisse liikumisrõõmu süstimisele, korraldades lisaks spordipäevadele, ühistele matkadele ja treeningutele ka harivaid loenguid, aktiivseid ja sportlikke tegevusi vahetundides jpm.

Konkreetseid spordialasid, nende võimalusi ja eripärasid kutsuvad avastama spordiklubid, pakkudes avatud treeningute kaudu võimaluse leida enda jaoks uus, huvitav ja tervislik harrastus.

“Avatud treening on tasuta või tavalisest oluliselt soodsam võimalus tutvuda uue spordiala või treeninguga. Valida saab rühmatreeningute, orienteerumise, jalgpalli, vibulaskmise, tennise ja paljude teiste tuntud ning eksootilisemate alade vahel,” julgustas Tamm. “Osaleda saavad nii noored, täiskasvanud kui seeniorid, enamasti pole vaja erilist varustust või eelnevaid oskusi. Tähtis on julgus peale hakata!”

Eesti noorte puhul on liikumise ja spordiga tegelemine langustrendis ning muutused laste üldiste tervisenäitajate osas paraku negatiivsed, mistõttu on teistkordselt toimuva spordinädala üks oluline fookus just noortel.

Eesti noorte vähest liikumisharjumust on välja toonud mitmed uuringud. Tartu Ülikooli liikumislabori hiljutine uurimus näitas, et Eesti lapsed liiguvad piisavalt vaid kuuenda kuni kaheksanda eluaastani. Alates kaheksandast eluaastast on trend aga langev. Normi piires ehk vähemalt 1 tunni päevas liigub vaid 27% poistest ja 13% tüdrukutest. See on viinud ka kaaluprobleemideni. Nt vahemikus 2003 – 2012 kasvas rasvunud noorte arv 5-6 korda.

Kõik spordinädalal toimuvad sündmused on leitavad aadressil www.spordinadal.ee, põnevat infot ja värskeid uudiseid leiab Facebooki lehelt www.facebook.com/eestimaaliigub.

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, millega soovitakse tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust terves Euroopa Liidus. Spordinädal 2016 läbiviijad Eestis on Ühendus Sport Kõigile, Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeerium, Eesti Koolispordi Liit, Eestimaa Spordiliit Jõud, piirkondlikud spordiliidud. Spordinädal 2016 toetajad on Euroopa Komisjon, Coop Eesti ja Tallink.

 

Sponsorid

Partnerid