Uudised

Spordiselts Kalevi lahtised ja Pärnumaa lahtised meistrivõistlused aerutamises

Sellel nädalavahetusel olid aerutajad võistlustules Pärnus, Eesti Karikavõistluste teisel ja kolmandal etapil. Kokku oli registreerinud kahepäevasele võistlusele 149 sportlast, kaheksast aerutamisega tegelevast klubist.

Laupäeval sõideti Spordiselt Kalev lahtistete Meistrivõistlsuste aerutamises raames 1000m distantse, mis oli ka esimeseks Olümpia distantsil rajavõistluseks sellel hooajal, Pühajärve regatil võisteldi teadupärast 5000m distantsil. Suurepärase tulemuse ehk võites kõiki naisi, sõitis välja Jelizaveta Fjodorova (2004 sa.), kes sel aastal võistleb naiste vanuseklassis olles ise alles “B” vanuserühma võistleja. Väga südikad olid ka meie “A” vanuseklassi noormehed, esimese koha võitles välja Viljandi aerutaja Aron Faber, teiseks jäi Pirita sportlane Albert Orlov ning kolmas oli Alberti klubikaaslane Aleksandr Pekhenko. Meeste klassis võidutses kindlalt meie süsta esisprinter Kaspar Sula. Kanuudest oli võidukas Joosep Karlson teisele kohale platseerus Deniss Tihhomirov.

Pühapäeval võisteldi 500m distantsidel Pärnumaa lahtiste MV aerutamises raames. Meeste kanuul võidutses Joosep Karlson, edestades Deniss Tihhomirovit 2,45 sekundiga. Meeste süstaklassis edestas esimese koha saavutanud Kaspar Sula teist kohta rohkem kui 5 sekundiga. Naiste vanuseklassis oli ka pühapäeval esimene Jelizaveta Fjodorova. Poiste “A” klassi võitja oli jällegi Aron Faber Viljandist, kuid teise ja kolmanda koha peale käis tihe rebimine. Sõitu lõpetava finishijooneni jõudis teisena Albert Orlov Piritalt ning kolmas oli Aroni klubikaaslane Kevin Poljans.

Võistluste tulemused:

Juba sellel nädalavahetusel, laupäeval, toimuvad hooaja esimesed Eesti meistrivõistlused Aidu kanalil. Seekord on võistlustules juuniorid ühestel ja kahestel 200m., 500m ja 1000m distantside ning neljastel süstadel 500m distanstil.

Sponsorid

Partnerid