Uudised

Uusaastatervitused aerutajatele ja aerutamise sõpradele!

Hea aerutamise pere!

Edukat uut aastat kõigile!
.
Alanud on põnev olümpia-aasta. kuhu sihivad kevadisel viimasel Pariisi OM kvalifikatsioonivõistlusel pääsmeid ka meie tublid aerutajad. Lisaks on meil tulemas nii kodused kui rahvusvahelised suurvõistlused, kus fookuses meie olümpiaalad raja- ja slaalomaerutamine ning lisaks meie spordiala kandepinda suurendavad teised distsipliinid ning rahvasport (peale võistluskalendri lõplikku kinnitamist paneme peatselt uue hooaja info ka kodulehele).
.
Olümpialiikumine Eestis tähistas väärikat sajandat aastapäeva ja ka meie alaliit saab tänavu juba 73. aastaseks. Kuigi spordis on olulised inimesed siis soovin  siin eraldi ära märkida, et ajalooliselt on kerkinud ja valmimas kaks olulist sporditaristut meie aerutamise, OM-alade jaoks – Aidu Veespordikeskus ja Sindi Kärestikukeskus.
.
Pikaajalise töö tulemusel on valminud Aidu Veespordikeskuse teenindushoone ja juba käesoleval kevad-suvel pakub meie keskus sportlastele, veespordi harrastajatele, seiklejatele, peredele, sõpruskondadele, ägedaid ja mitmekülgseid sportimise ning vabaaja veetmise võimalusi! Oleme siiani tublisti pingutanud korraldades rajaaerutamise võistlused ajutistes võistluskeskustes kanali kallastel, kohati läbipääsematutes tingimustes. Suur tänu teile, kes Aidu arendamise protsessi toetasid ja keskuse valmimisse uskusid! Tänavu on meil mida oodata – keskuse hoone pakubki juba meile kõrgetasemeliste võistluste korraldamiseks ideaalsed tingimused (kanal, hoone, sillad, teed ja parklad). Suveks, projekti teises etapis on plaanis sisse panna ka rajad, mis annab lootust esmakordselt tänavused katsevõistlused ja Eesti Meistrivõistlused uutel radadel korraldada.
.

image.png
.
Sindi Kärestikukeskus on samuti omamoodi möödunud aasta sügiseks realiseerunud ime. Heas koostöös Tori vallaga on valminud keskuse esimene etapp – veealune ja veepealne slaalomaerutamise võistluste korraldamiseks vajalik taristu Pärnu jõel, mida said testida mullu Nordic Cup Canoe Slalom võistlusel nii meie kodused kui välismaised slaalomaerutajad.
.
Suured tänud kõigile sportlastele, treeneritele, klubidele ja toetajatele eelmise aasta ning panuse eest aerutamise arengusse!
.
Alanud aastaks soovin kõigile lisaks  edukatele sporditulemustele rõõmu aerutamisega tegelemiseks, sõbralikkust ja teineteise mõistmist ning koostööd.  Oleme ühes paadis! Hoiame üheskoos ühiseid väärtusi ja positiivseid emotsioone, mida meie spordiala meile pakub ning edasi viib!
.
Martin Ilumets
EAF president

Sponsorid

Partnerid