Uudised

Võhandu Maraton kaasab taaskord rekordilise arvu osalejaid

EAF pressiteade 14.04.2016
Foto: autor Janis Plaus, MTÜ Spordiühing Ekstreempark erakogu

23.aprilli varahommikul saab stardi üks kauneim ja karmim aerutamismaraton Euroopas, järjekorras juba 11.Võhandu Maraton.

Tänaseks on 100km pikkusele veeseiklusele registreerunud juba 740 paatkonda 1620 osalejaga. Esindatud on 17 riiki, millest lisaks lähipiirkonna riikidele astuvad Eesti oludes esmakordselt võistlustulle ka kaugemad külalised Indiast, Jaapanist ja Iisraelist.

Maratoni start antakse kell 7 laupäeva hommikul Võrus, Tamula järve Roosisaare silla poolsest otsast. Finish toimub Võõpsus, Peipsi järve suudmes. Distantsi läbimise kontrollaeg on 24 tundi kuid kiiremad sportlased läbivad 100 km distantsi ligikaudu 8 tunniga.

Möödunud aasta maratoni kiireimad oli leedulased Juozas Gurevicius – Jonas Ragauskas, kellel kulus kahesel kajakil distantsi läbimiseks 8:29.56. Tänavuseks võistluseks on aga esikoha Eestisse toomise oma eesmärgiks võtnud mitmed meie aerutajad. Nii näiteks võistleb möödunud aasta parima eestlasena maratoni lõpetanud Indrek Kermon sel aastal hoopis kahesüstal, koos Andres Kajuga.

Võhandu Maratoni korraldab MTÜ Spordiühing Ekstreempark, peakorraldaja Hillar Irves.

Kohtumiseni Võhandul!

Martin Ilumets
EAF president

Sponsorid

Partnerid