Uudised

Võhandu Maratonil olid esindatud erinevate alade tipud

PRESSITEADE

25.aprill 2017

Võhandu Maratonil olid esindatud erinevate alade tipud    

Möödunud nädalavahetusel toimunud 12.Võhandu Maratonile oli registreerunud ligi 1900 aerutajat 829 paatkonnas. Laupäeva kargevõitu ja vihmasel varahommikul olid Võrus, Tamula järvel stardis 756 paati. Neist 100 km distantsi läbisid 609 ja katkestas viiendik, täpsemalt 147 alust. Kiireim alus lõpetas 8 ja lõpupaat ligi 22 tunniga.

Vasaloppeti ja Tartu Maratoni võitja, norralasest pikamaasuusataja Jørgen Aukland ja tema paarimees Truls Aabol olid oma esimesel Võhandu Maratonil absoluutarvestuses 6.kohal, meie suusaäss Raul Olle koos Alo Lõokesega 92.kohal.

Aukland_Aabol Võhandu Maraton 2017

Pildil: Suusatipp Jørgen Aukland ja Truls Aabol kahesüstal
Avapildil: Kanuusportlased Joosep Karlson ja Andreas Baum möödumas varem startinud raftidest (Fotod: Külli Leola, Võrumaa Spordiliit)

Absoluutarvestuses võtsid kindla kolmikvõidu kahesüstad: I kohal võidutsesid taaskord kolmandat aastat järjest leedukad Jonas Ragauskas ja Juozas Gurevicius, ajaga 08:08:43; II ja III kohta jagasid sõbralikult rootslased Jörgen Kard ja Martin Nordstrand ning eestlased Andres Kaju ja Indrek Kermon, kaotades võitjale ligi 6 minutit.

Märkimisväärse kestvussõidu rajakanuul tegid ka meie parim aerutaja, Tokyo 2020 olümpiaettevalmistuse koondislane Joosep Karlson koos klubikaaslase Andreas Baumiga Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Sportlaste kahekanuu hoidis üleval võistluspinget ja kindlat absoluutarvestuse liidripositsiooni kuni distantsi 43 kilomeetrini, kus kahjuks leedukate kahesüstaga kokkupõrke tagajärjel tekkinud paadikahjustuse parandamisele kulunud aega ei õnnestunud neil enam tagasi teha. Ka naiste kahesüsta klassis võidutses tippaerutaja – Eesti parim noorte klassis Anette Baum koos Ettie Mikitaga.

Lisaks tippsportlastele läbisid maratoni edukalt ka tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski koos pealtnägija Kristjan Pihliga, kes saabusid väsinuna kuid rahulolevana finishisse vahetult enne keskööd.

Viimasena finisheerunud kahekanuu jõudis aga Võrust Peipsi jõe suudmesse alles pühapäeva varahommikul kell 04:49.

Kõikide maratoni tulemustega saab tutvuda Võhandu Maratoni kodulehel: www.vohandumaraton.ee Lisainformatsioon Eesti Aerutamisföderatsiooni kodulehel: www.aerutaja.ee

 

Tulge aerutama!

Martin Ilumets
EAF president

Sponsorid

Partnerid